Bu haber kez okundu.

15 Temmuz Mesajları

Darbe girişimi bozguna uğratıldı

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu “15 Temmuz Milletimizin ve Devletimizin maruz kaldığı en büyük ihanete karşı şanlı direnişin yıldönümüdür. Aziz Milletimizin geleceğini ipotek altına almak isteyen FETÖ Terör Örgütü kırk yıllık ihanet tertibatının en kanlı ayağını o gece sergilemiş ve milletin vergisi ile alınan silahlar, tanklar, uçaklar ve helikopterlerle yine milletin canına, birliğine, dirliğine kastetmiştir.

Dört yıl önce yaşadığımız menfur hadise, asla basit bir darbe girişimi değildi. Yüz yıl önce Yunan’ın Ermeni’nin, İngiliz’in yapmak istediği her ne ise, bu hainlerinki de aynısıydı. Yine canımıza, namusumuza kastedildi; topyekûn Anadolu işgal edilmek istendi. Zaten o gece camilerimizden salaların okunmasının sebebi de bunun basit bir darbe girişimi değil, büyük bir işgal hareketi olmasındandır.

Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen, özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda canını seve seve feda eden bu milletin evlatları, ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde asil bir duruş sergilediler. Kendilerine doğrultulan tankın, topun, tüfeğin ve uçağın karşısında iman dolu göğüsleriyle durdular. Halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını halk gösterdi.

Menfur darbe girişiminin ilk haber alındığı andan itibaren kararlı bir duruş sergileyerek istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna mücadele veren, bu uğurda şehitlik yâda gazilik mertebesine ulaşan güvenlik güçlerimiz ve kadirşinas halkımız ile bu darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ardından ülkemiz genelinde olduğu gibi kentimizin meydanlarında demokrasi nöbeti tutarak milli iradeye sahip çıkan aziz milletimizin tüm fertlerine, güvenlik güçlerimize, tüm kurum ve kuruluşların yetkililerine, siyasi iradeye, sivil toplum kuruluşlarına basınımızın güzide temsilcilerine, yediden yetmişe herkese minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesile ile 15 Temmuz işgal girişimine karşı canlarını veren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.  Vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, aziz milletimizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” *VALİLİK BASIN

15 Temmuz’da kahramanlık destanı yazdık

Belediye Başkanı Evren Dinçer, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajında şu ifadeleri kullandı; ‘’Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve birçok devlet kurumlarına sızan FETÖ terör örgütü mensuplarının 15 Temmuz 2016'da kalkıştığı darbe girişimi halkımızın direnişi ile geri püskürtüldü. Canı pahasına sokağa çıkarak vatanını koruyan kahraman milletimiz 15 Temmuz gecesinde bir kez daha destan yazdı.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşundan güç alan milletimiz milli irade üzerinde oynanmak istenen oyunu bertaraf etti.  O karanlık gecede FETÖ terör örgütü üyelerinin kalkıştığı girişim sadece bir darbe girişimi değil, aynı zamanda bir işgal girişimidir. İrademizi her yönüyle teslim almak için harekete geçmişlerdi. Bunun bilincinde olan milletimiz o gece ölüme meydan okudu. Milletimiz o gece milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkarken dünyaya da açık bir bağımsızlık mesajı verdi. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz'un yıl dönümünde demokrasi ve vatan uğruna canını veren kahraman şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum." İfadelerini kullandı. *BELEDİYE BASIN

Millet ülkesine ve devletine sahip çıkmıştır

Ak parti Aksaray milletvekili Cengiz Aydoğdu; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajında şunları söyledi : “Necip Türk Milletine karşı düzenlenen emperyalist saldırılarından biri olan 15 Temmuz Darbe Girişimi, Allah’ın yardımı ve Asil Milletimizin üstün direnişi ile defedilmiş ve Türk’ün Şanlı tarihine altın harflerle yazılmıştır.

15 Temmuz gecesi; vatanı, devleti ve istiklali için kıyam eden, canı pahasına ülkesini; darbecilere, teröristlere ve işgalcilere teslim etmeyen Türk Milleti ülkesine, devletine,  iradesine, hürriyetine nasıl sahip çıkılacağını göstermiştir.

15 Temmuz, ölümü yok sayarak korkusuzca sokakları, meydanları dolduran, bu hain saldırıya karşı dimdik ve kahramanca bir duruş sergileyen, şehitlik ve gazilik şerefine nail olan milyonlarca Türk insanının şehitleriyle maşerî vicdana yazdığı millî bir destandır.

O gece inayetini esirgemeyen ve kullarının kalbinden korkuyu kaldıran Allah-u Teâlâ’ya sonsuz şükürler olsun.  Milleti, vatanı, bayrağı uğruna canını veren tüm şehitlerimizle birlikte, 15 Temmuz gecesi kahramanlık destanı yazan, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” *HABER MERKEZİ

Halkımız kendine yakışanı yaptı

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajında şu görüşlere yer verdi :

“Aziz Milletimiz, Milli İradenin Zaferi olan 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi milli iradeye sahip çıkmak adına cesurca ve kararlılıkla mücadele etmiş ve canı pahasına hain darbe girişimine karşı koymuştur. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla ve erkeğiyle meydanları dolduran milletimizin eşsiz zaferinin üçüncü yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü gururla kutluyoruz.

Vatan, istiklal ve istikbal tehlikeye düştüğünde birlik ve beraberliğin nasıl sağlanacağını, nasıl tek yürek olunabileceğini, tüm dünyaya gösteren Büyük Türk Milleti'miz tarih boyunca nice ihanetlere göğüs germiştir. Fetö ihanet şebekesinin tertibi olan darbe teşebbüsü de halkımızın 15 Temmuz gecesinde gösterdiği kahraman direniş sayesinde emeline ulaşamamış, halkımız bir kez daha kendisine yakışanı yaparak vatanı, bayrağı ve ezanı uğruna canını ve kanını vermekte asla tereddüt göstermemiştir.

Bu vesileyle canını hiçe sayarak şehitlik mertebesine ulaşan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimize ve bu kahraman direnişte meydanlarda yer alıp, nöbet tutarak milli iradeye gönülden bağlılığını gösteren Aziz Milletimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. *HABER MERKEZİ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.