Öne Çıkanlar Aksaray

Bu haber kez okundu.

4 Ayda elimizden gelenin fazlasını yaptık

Demirci Belediye Başkanı Ramazan Bozlak, kasabanın gelişmesi ve bölge insanının daha ekonomik şartlarda bir hayat sürmesi adına bir dizi çalışmalar yaptığını söyledi. Mini bir röportaj talebimizi geri çevirmeyen kasaba belediye başkanı Bozlak, yeni alınan araçlardan, kasabanın turizme kazandırılacak yerlerine, tarladan sofraya tüketilecek gıda ürünlerinden sportif faaliyetlere kadar yapacağı çalışmaları aktardı.

Sayın başkanım öncelikle kendinizden kısaca bahseder misiniz?

20.04.1977 tarihinde Demirci kasabasında dünyaya geldim. İlkokul tahsilimi Burdurda, ortaokul tahsilimi Demirci kasabasında, lise tahsilimi ise Aksaray’da tamamladım. Erken yaşlarda babamızı kaybetmemizden ötürü annem ve üç kız kardeşimle beraber bir başımıza kaldık. Bu yüzden okul hayatımla birlikte bir yandan da ticari hayatıma çok erken yaşlarda başladım. Yaklaşık 22 senedir RB İnşaat olarak Aksaray’da müteahhitlik yapıyorum.2014 yılında Aksaray Organize Sanayide fabrika kurarak gerek üretime gerekse istihdama katkı sağladığımızı düşünüyorum. Evli ve üç çocuk babasıyım.

Demirci belediyesi sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneğimize  aldığınız yeni araç hakkında neler söylemek istersiniz?

Demirci belediyesi sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneğini kurmamızdaki amaç: Gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanlarımıza yardım eli uzatmak, onların yaralarına dertlerine ortak olup mutluluklarında ve üzüntülerinde onların yanında olmak için kurmuş bulunduğumuz bir dernektir. Derneğimize aldığımız yeni araç konusuna gelecek olursak dernek kurulmadan önce belediye adına şehir dışında hastaneye gitmesi gereken hemşehrilerimize araç tahsisinde bulunarak onlara yardımcı olmaya çalıştık fakat belediyeler yönetmeliğinde bu şekilde hizmetlerin kanun hükmünde yasal bir dayanağı olmadığından bu hizmetlerimizi Demirci Kasabası sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneğini kurarak bu ve bunun gibi birçok hizmetlerimizi dernek adı altında gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Derneğimizin ziraat bankası gülağaç şubesi hesabına hemşehrilerimizin ve de yardımsever vatandaşlarımızın yapacağı yardımlar sayesinde elde edilen gelirler dar gelirli vatandaşlarımız olmak üzere, üniversite öğrencilerimize burs ve şehir dışı hastaneye gidecek vatandaşların ulaşım konaklama gibi masraflarını karşılayacaktır.

Sosyal belediyecilik adına öğrenciler için çalışmalarınız nelerdir?

Demirci Belediyesi olarak beldemizdeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize ücretsiz servis hizmeti verebilmek adına 4 adet yeni servis almış bulunmaktayız. Belediye olarak şehir dışı ücretsiz gezi programları düzenleyerek öğrencilerimizin sosyal anlamda da gelişmelerine yardımcı oluyoruz. Kurduğumuz dernek sayesinde üniversite de okuyan öğrencilerimize ise eğitim bursu desteğinde bulunuyoruz. Ayrıca gerek şahsım gerekse belediye olarak geleceğin teminatı olan öğrencilerimizin eğitim hayatları boyunca yanlarında olduklarımızı bir kez daha yinelemek isterim.

Demirci Belediyesinin Turizm için bir çalışması var mıdır varsa nelerdir?

Tabii ki bu konuda da çalışmalarımız devam etmektedir. Eski Rum mimarisi ve ören yerlerimizi turizme kazandırmak amacıyla ve eski örf ve ananelerimizi(yöremize has yemekler ve doğal-organik ürünler)yerli ve yabancı turistlere tanıtmak amacıyla ciddi ve süratli çalışmalarımız devam etmektedir. İnşallah en kısa sürede hizmete geçireceğiz bu uygulamalarımızı.

Tanzim satış yeri hazırlığında olduğunuzu biliyoruz bu satış yeri amacından kısaca bahseder misiniz? Tanzim satışlarını Aksaray merkeze genişletmeyi düşünüyor musunuz?

Demirci Kasabasında başlatmış olduğumuz bu girişimin amacı öncelikle Demirci halkı olmak üzere üreticiden tüketiciye doğrudan maliyete yakın fiyatlarla “TARLADAN SOFRAYA” sloganımızla ürünlerimizin satış fiyatlarını düşürerek herkesin alım gücünün artmasını sağlamaktır. Ayrıca bu girişimimiz Demirci’mizin tanıtımı konusunda yardımcı olacağından diğer belde, ilçe ve hatta il belediyemizin bile başlattığımız bu girişimden örnek alarak onların da tanzim satış yerleri kuracağını düşünüyorum ümit ediyorum.

Belediye spor kulübü çalışmalarınız hangi aşamaya gelmiş durumda?

Demirci Spor Kulubü kapanmış pasif durumdaydı. Biz de belediye olarak destek sağlayarak tekrar kurmuş olduğumuz spor kulübümüzü bu sene U-17 kulvarında mücadelelerine 2 ay içinde başlarken, önümüzdeki sene ise tüm kulvarlarda takımımız maçlara katılacaktır. Şimdiden başarılar diliyorum.

Demirci kasabasında bir tekstil atölyesi çalışmanız olduğunu biliyoruz biraz detaylı anlatabilir misiniz?

Çeşitli tekstil fabrikalarla görüşmelerimiz devam etmektedir. Allah’ın izniyle önümüzdeki aylar içerisinde kasabamız bayanlarına ve de kızlarımıza iş istihdamı sağlamak amacıyla Kasabamıza kuracağımız tekstil atölyesinin çalışmalarını yakinen takip ediyoruz bu süreci en hızlı bir şekilde bitirmek istediğimizden kimsesinin şüphesi olmasın.

Belediye hizmetleri içerisinde yaptığınız hizmetlerinizi öğrenebilir miyiz?

-İlk olarak Acıpınar’da ki içme suyu aldığımız yeri 35 mt kuyu vurarak suyun ulaşamadığı ev bırakmamaya çalıştık.

-Pazar yerimizi çarşı merkezden daha sakin bir yere taşıdık.

-Gülağaç Demirci arasındaki sanayi projesini başlattık.

-Çocuk parkının eksik olduğunu gördüğümüz mahallelerimize çocuk parkları yapımına başladık.

-Öğrencilerimizin daha güvenli bir şekilde ulaşım sağlamaları için 4 tane yeni öğrenci servisi aldık.

-Kasabamızın 128 adet yerlerine güvenlik kameraları taktık hırsızlık oranını düşürmek amacıyla.

-Mahallelerimizde yetersiz olan yerlere çöp konteyner desteğinde bulunduk.

-Demirci Kasabası sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneğimizi kurarak yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yardım etmeyi öngörürken aynı zamanda üniversite öğrencilerimize eğitim bursu sağladık.

-Kasabamız içerisine ve mahallelerine seyyar satıcıların girmelerini yasakladık.

-Kasabamızda yanlış bir uygulama olmasına rağmen sürekli uygulanmaya devam eden süre gelmiş olan ağız kanı olayını kaldırdık.

-Hiç kimseyi ayırt etmeden cenaze evlerine belediye olarak taziye çadırları kurarak tüm masraflarını belediye tarafından karşıladık.

Bu ve bunlar gibi yapacağımız bir çok hizmetimizin devamı geleceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Son olarak eklemek istediğiniz var mı?

Göreve geldiğimiz yaklaşık 4 ay gibi bir kısa süre olmasına rağmen elimizden gelenin fazlasını yapıyor ve yapacak olduğumuzdan hiçbir hemşehriminin şüphesi olmasın. Rabbim nasip ederse Demircinin kaybettiği geride kaldığı ne kadar eksik hizmeti varsa hepsine kavuşturacağız inşallah. Bu röportaj için sizlere teşekkürlerimi sunarken sözlerime her zaman söylediğimiz gibi bir sloganımızla son vermek istiyorum.  *RÖPORTAJ İBRAHİM AMAÇ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.