Bu haber kez okundu.

MASKELİ HAYATA ALIŞTIK

2019 Yılı mart ayın­dan bu güne kadar ül­ke­miz­de alı­nan ted­bir­ler sa­ye­sin­de maske kul­la­nı­mı zo­run­lu hale ge­lin­ce, yak­la­şık 10 aya yakın sü­reç­te zor da olsa maske takma alış­kan­lı­ğı­nı elde ettik. Ku­ral­la­ra uy­ma­yan­la­ra ge­ti­ri­len cezai uy­gu­la­ma­lar va­sı­ta­sı ile maske kul­lan­ma­yan­la­rı da mas­ke­ye alış­tı­ran yeni ha­ya­tı­mı­zın mas­ke­li yaşam ola­rak 2021 yı­lın­da da devam ede­ce­ği tah­min edi­li­yor.
Maske sı­kın­tı­sı çek­me­yen ül­ke­le­rin ba­şın­da gelen Tür­ki­ye’de maske üre­ti­mi faz­la­lı­ğı üçün­cü dünya ül­ke­le­ri­ne yar­dım amaç­lı gön­de­ri­le­rek kol kanat ge­ril­me­si de ayrı bir tak­dir oluş­tu­ru­yor. Bu arada sal­gın­dan do­la­yı top­lum içe­ri­sin­de­ki iliş­ki­le­rin za­yıf­la­ma­sı, sos­yal ya­şa­mı doğ­ru­dan et­ki­le­ye­rek zi­ya­ret­ler ge­zi­ler gibi alış­kan­lık­la­rın bir müd­det as­kı­ya alı­na­rak, ka­la­ba­lık­lar­dan uzak du­rul­ma­sı gün­lük ha­yat­ta ya­şa­nan olum­suz­luk­lar­dan bi­ri­ni oluş­tu­ru­yor. Yet­ki­li­ler sü­rek­li uya­rı­lar ile ev gez­me­le­ri ola­rak bi­li­nen mi­sa­fir­lik­le­rin ger­çek­leş­me­me­si için çağ­rı­da bu­lu­nur­ken, sal­gı­nı aşağı çek­me­nin en önem­li yol­la­rın­dan olan yakın te­mas­lar­dan böy­le­ce uzak du­rul­ma­sı ge­rek­ti­ği­ni bir kez daha ha­tır­la­tı­yor­lar. *HABER : Erdem Sü­de­men

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.