Öne Çıkanlar Aksaray lavander yetiştirici lavanta

Bu haber kez okundu.

Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi bizi temsil etmiyor

Aksaray Tabip Odası Başkanı Dr. Rıfkı Karabatak 16 Tabip Odası ve 6 Hekim derneği ile ortak bir karar alarak basın açıklamasında bulundu. Tabip Odaları, Hekim Dernekleri Ve Grupları adına yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi :

“Türk Tabipleri Birliği, 6023 sayılı yasayla kurulmuş, ülkemizdeki hekimlerin en köklü ve meşru meslek kuruluşudur. Birliğimizin öncelikli amacı, hekim haklarını korumak, hekimler arası dayanışmayı artırmak, halk sağlığını iyileştirmeye ve sorunlarını gidermeye yönelik bilimsel çözümler üretmektir. Türk Tabipleri Birliği’nin yasal misyonu doğrultusundaki çalışmaları, hem toplumun sağlığının iyileştirilmesini hem de ülkemizde hekimlerin haklarının kazanılmasını ve saygınlığının artmasını sağlayacaktır.

Başta Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey Başkanı olmak üzere, hekimleri temsil makamındaki insanların, bu makamı taşıyabilmesi için şaibesiz bir geçmişe ve bununla uyumlu kişilik, tavır ve duruşa sahip olması zorunludur.

72. Büyük Kongre’de seçilen yeni Merkez Konseyi tarafından başkanlığa getirilen Dr. Şebnem Korur Fincancı, hekim haklarını savunmaya ve halk sağlığını iyileştirmeye yönelik değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğine, ulusal çıkarlarına ve kamu vicdanına aykırı eylem ve söylemleriyle öne çıkmış bir kişiliktir. Sadece seçilmiş olmak kimseye meşruiyet kazandırmaz; meşruiyet liyakati de gerektirir. Bu nedenle, mevcut Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi ve Başkanı’nın bizleri temsil etmediğini ve kendileriyle mücadelemizin demokratik olarak süreceğini meslektaşlarımıza ve kamuoyuna ilan ediyoruz.”

Aksaray Tabip Odası

Erzurum-Kars-Iğdır-Ardahan- Bayburt-Gümüşhane

Tabip Odaları

Konya Tabip Odası

Nevşehir Tabip Odası

Tokat Tabip Odası

14 Mart Tıbbiyeliler Derneği

İstanbul Tabip Odası Cumhuriyetçi Hekimler Grubu

Amasya Tabip Odası

Kahramanmaraş Tabip Odası

Kayseri Tabip Odası

Kütahya Tabip Odası

Niğde Tabip Odası

Ankara Hekimiz Biz Grubu İzmir Hekim Güçbirliği Grubu

Çorum Tabip Odası

Karaman Tabip Odası

 Kırşehir Tabip Odası

Malatya Tabip Odası

Sakarya Tabip Odası

Yozgat Tabip Odası

Hekim Hakları Derneği Milliyetçi Hekimler Derneği

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.