Bu haber kez okundu.

1 NO'LU TAŞINMAZIN

T.C.

AKSARAY

1.İCRA DAİRESİ

2018/1961 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri               : Aksaray İl, Merkez İlçe. 2617 Ada, 10 Parsel, EREĞLİKAPI

Mahalle Köy, 2. KAT 10 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN Taşınmaz bodrum+zcmin+4 katlı betonarme-karkas binanın 2. katında bulunmakta, her ne kadar tapu kaydına göre 10 nolu bağımsız bölüm olsa da. 9 kapı numaralı daire olup; 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc ve 2 adet balkondan oluşmakta, brüt 130 m2, net 110 m2, salondan balkona çıkış bulunmakta, odaların ve antrenin tabanı laminat parke ile kaplı, mutfak, banyo. wc bölmelerinin tabanı ve duvarları fayanstır. Odaların tavanları alçı-kartonpiyer yapılı ve spot lambalı, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. İç kapılar Amerikan panel kapı ve pencereler pvc doğramadır. Balkon kapısı da pvc doğramadır. Binada asansör vardır. Ferdi doğalgazlıdır. Mutfak dolabı vardır, dairenin dış kapısı çelik kapıdır. Bina giriş kapısı da demirden mamuldür. Kuzey-batı cephelidir. Dairenin 9 nolu kömürlük eklentisi bulunmaktadır. Taşınmazın açık adresi: M.Akif Ersoy Malı.Acem Sok.Geçgeller Apt K:2 Kapı No:9'dur.

İmar Durumu          : Var

Kıymeti   :180.000,00             TL

KDV Oranı              :               %l

  1. Satış Günü              :               13/12/2018             günü        11:00-      11:10arası
  2. Satış Günü               :               08/01/2019             günü        11:00-      11:10arası

Satış Yeri : Mezat Salonu-(Aksaray Adliycsi-Taşpazar Mah.Ebulfcyz Elçibey Cad.

Adliye Binası Zemin Kal)

Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını vc satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ı/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olma.dıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1961 Esas sayılı dosya başvurmaları ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34