Bu haber kez okundu.

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/68 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/68 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Merkez İlçesi, Sağlık Köyü, 131 Cilt Nolu, 12935 sayfa nolu, 1283 ada 15 parselde, 1.350,00 m2 yüzölçümlü, Arsa niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmazın üzerinde herhangi bir muhdesat olmayıp parsel boştur. Arsa vasfındadır. Parselin İmar Durumu; Yola mesafesi: 5.00mt, İnşaat Tarzı: Ayrık Nizam, Kat adeti: 2 kat, Saçak Seviyesi: 6.50, Taks (Taban Alanı Katsayısı): 0.20, Kaks (Katlar Alanı Katsayısı): 0.40, Parsel Mevki olarak Sağlık Köyünde bulunan kanalın hemen üst tarafında bulunmaktadır. İmar planı içerisinde bulunmakta olup 25 metrelik yola ve parka cepheli köşe başı parseldir. Konut sahasında 2 kata müsaadelidir. Elektrik, su gibi alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır .Taşınmazın Tam hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu   : Var     Takdir Olunan Kıymeti: 337.500,00 TL           KDV Oranı :%18

1. Satış Günü   : 20/05/2019 günü 14:50- 14:55 arası

2. Satış Günü   : 14/06/2019 günü 14:50- 14:55 arası

Satış Yeri         : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Malı. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3

Aksaray

Satış şartları :

  1. İhale açık artınna suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar csatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artınnada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacaklan toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artınnada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artınna gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artınnada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masraflan alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
  3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve aynca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi aynca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi gönnüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/68 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvunnaları,

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34