Bu haber kez okundu.

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
AKSARAYİCRA DAİRESİ
Dosya No: 2021/537 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup: Birinci artırmanın aşağıda belirtilen gün, saat ve yerde yapılacağı ve o gün kıymetlerinin %50'sine istekli bulunmadığı taktirde, yine aşağıda belirtilen gün, saat ve aynı yerde 2. artırmanın yapılarak satılacağı; şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen değerinin %50'sini bulmasının ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olmasının ve bundan başka paraya çevirme ve payların paylaştırma giderlerini geçmesinin şart olduğu; birinci artırmadan on gün önce başlamak üzere artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebileceği, birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden başlamak üzere ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebileceği, artırmaya iştirak edeceklerin, takdir edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (7) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tescil ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir. Satış şartnamesinin icra dosyasından görülebileceği; gideri verildiği takdirde şartnamenin bir örneğinin isteyene gönderilebileceği; fazla bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.
NOT: Satış yeri AKSARAY İCRA MÜDÜRLÜĞÜ Hacı Hasanlı Mah. 707 SK. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Merkez Aksaray MEZAT SALONU adresi olarak belirlenmiş olup, SATIŞA KONU ARAÇ SATIŞ MAHALLİNE GETİRİLMEYECEKTİR. İhaleye iştirak etmek isteyenler satışa konu ARACI CUMHURİYET MAHALLESİ 7429. SOKAK NO:2 MERKEZ/AKSARAY ADRESİNDE BULUNAN GÜVEN OTOPAKVE YEDİEMİN DEPOSU ilgili görevliler refakatinde elektronik teklif süresince görebilecektir, ilgililere ilan ve ihtar olunur.
1.İhale Tarihi 11/01/2022 günü, saat 14:30 - 14:35 arası.
2.İhale Tarihi 27/01/2022 günü, saat 14:30 - 14:35 arası.
İhale Yeri Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 MERKEZ / AKSARAY

No Takdir Edilen Değeri TL. Adedi KDV Cinsi (Mahiyeti ve Önemli Nitelikleri)
1 180.000,00 1 %1 68AAN327 Plakalı , 2017 Model , JOHN DEERE Marka P/DD44 Tipli , PY3029H058848 Motor No'lu , 1PY5075ETHE046417 Şasi No'lu , Yakıt Tipi Dizel , Vites Tipi Manuel , Rengi Yeşil , Bilirkişi raporuna göre Traktör lastikleri üretim tarihi 2017 yılı itibarı ile % 40 oranında yapısını korumaktadır ve bu oranda ömrü kalmıştır. Aracın motor ve yürür aksamı eksiksiz, kusursuz ve bakımlı çalışır görünmektedir. Tarım orman iş makineleri sınıfına giren traktörün çalışma saati 1501 saat olduğu görülmüştür. Aracın ön göğüs panelleri, plastik aksamları, vites ve kontrol kolları, koltuğu, kabin tavanı döşemesi iyi durumdadır. Kabin üst kısmında Pioneer marka teyp bulunmaktadır. Aracın gözle yapılan basit muayenesinde boyanan parçası gözlenmemiştir. Araç tarım ve iş makinesidir, kullanıma bağlı hafif yıpranmaları ve kaporta aksamında birkaç yerde taş sıçramaları dışında herhangi bir görünür hatası yoktur. Anahtarı var ruhsatı bulunmamaktadır. Müdürlüğümüzce başkaca açık gizli kusurları bilinmemektedir.

(İİK m.114/1, 114/3)

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 63'e karşılık gelmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34