Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/50 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli. Merkez İlçesi. Topakkaya / Fatih Mahallesi, 65 Cilt Nolu, 6435 sayfa nolu, 581 ada 2 parselde, 754,00 nr yüzölçümlü. Arsa niteliğinde tapuda kayıtlı olan taşınmaz üzerinde herhangi bir muhdesat yok, boş vaziyettedir. Arsa vasfındadır. İMAR DURUMU: Yola Mesafesi: 5.00mt, İnşaat Tarzı: Ayrık Nizam, Kat adedi: 2 kat. Saçak Seviyesi: 6.50. Taks(Taban Alan Katsayısı): 0.30, Kaks (Katlar Alanı Katsayısı): 0.60. taşınmaz mevkii olarak Şehri parkın arka tarafından şehri parka 1.10 km mesafede, Aksaray- Ankara karayoluna ise 1.20km mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz tepede bulunmakta olup Ankara karayolunu görmektedir. İmar planı içerisinde bulunmaktadır. Konut sahasında 2 kata müsaadeli ara parseldir. Elektrik, su gibi alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Taşınmazın Tam hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu :Var

Takdir Olunan Kıymeti: 165.880.00 TL   

KDV Oranı : %18

Satış Günü :06/12/2018 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Günü : 31/12/2018 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri  :Mezat Salonu - Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibcy Cad. Adalet Sarayı Zemin Kat Aksaray

Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin. tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (•) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksı takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde Ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi aynen hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklar başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/50 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüz başvurmaları.

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34