Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY 2. İCRA DAİRESİ

Dosya No: 2016/4681 Esas

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli. Merkez İlçesi. Şifahane Mahallesi, 101 Cilt Nolu, 9984 sayfa nolu, 3661 ada 22 parselde. 593.00nr yüzölçümlü Arsa niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmaz tapu kayıtlarında arsa vasfında olmasına rağmen taşınmaz üzerinde tek katlı bir bağ evi bulunmaktadır. Taşınmaz çevresi duvar ve duvarın üzerinde de ferforje bulunmaktadır. Bağ Evi Tek katlıdır. Betonarme - Karkas olarak yapılmıştır. Tek katlı yapının oturum alanı toplam alanı: 40 ın2 olup toplam yapı alanı 40 m2’dir. Kapıları Amerikan panel kapı ve pencereleri pvc doğramadır. Parselin Giriş kapısı demir doğramadır. Yeni bir yapıdır. Yıpranma oranı %30'dur. Yapım tekniği ve gösterdiği özellik nedeniyle 2.sınıf B yapı konumundadır. Tek katlı Bağ evinin 10.920.00 TL edebileceği; Parselin İmar Durumu; Yola mesafesi: S.OOmetre. E(Emsal): 0.90, Kat adedi: 3 kat. Hmax: 9.50 metre. İnşaat Alanı: 533m\ İnşaat Tarzı: Ayrık Nizam. Parsel mevcut imar durumuna göre konut sahasında 6407. sokak cepheli ara parsel konumundadır. Taşınmaz Şifahane Mahallesi 6407. sokak adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz elektrik, su, kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Parselin ulaşım yolları açılmıştır. Eğitim, sağlık kurumlan ve alış veriş merkezlerine yakındır. Taşınmaz mevki olarak toki konutlarına yakındır. Taşınmazın 458/1779 hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu    : Var       Takdir Olunan Kıymeti: 48.611,33 TL       KDVOranı:%18

1. Satış Günü     : 13/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri             : Mezat Salonu - Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibey Cad. Adalet Sarayı Zemin Kat Aksaray

Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Biirinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV. 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarım özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır: aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4681 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları.

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34