Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY

1.İCRA DAİRESİ

21118/2517 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsî, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri

1 NO'LLI TAŞINMAZIN

Özellikleri               : Aksaray il. Merkez İlçe. 4445 Ada, 4 Parsel, KÜÇÜKBÖLCF.K

Mahalle köy. 6 Nolu Bağımsız Bölüm Dükkan Taşınmazlardan 4445 ada 4 Parsel 6 nolıı bağımsız bölüm: kat irtifakı kurulmuştur. Taşınmazın bulunduğu ana gayri menkul bir bodrum zemin 4 normal katlı betonorme, karkas olarak inşa edilmiş 3 A yapı sınıfindadır. Binanın ana girişi kuzey cepheden ve zemin kattan sağlanmaktadır, zeminleri karo seramik, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı olup, tavanında cam yünü üsmü tavan uygulanışı yapılmıştır, yol cephesi olun cephe aliminyum çerçeve diğer üzeri sıvalı ve boyalıdır, eğitim ve sağlık kurulularına yakın olan taşınmazın elektrik su. kanalizasyon gibi bütün alı yapı hizmetleri tamamlanmıştır.

İmar Durumu          : Kaydındaki Gibidir.

Kıymeti   : 50.000.00 TL

KDV Oranı : % 18

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.

1.Satış Günü : 18 12/2018 günü 10:10- 10:20 arası

2.Satış Günü  : 14/01/2019 günü 10:10- 10:20 arası

Satış Yeri : Aksaray Adliyesi Mezat Salonu (Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibey Cad. Merkez Aksaray )

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri               : Aksaray İl. Merkez İlçe, 4445 Ada. 4 Parsel, KÜÇÜKBÖLCF.K

Mahalle Köy. 7 Nolu Bağımsız Bölüm Dükkan Taşınmazlardan 4445 ada 4 Parsel 7 nolu bağımsız bölüm: kal irtifakı kurulmuştur. Taşınmazın bulunduğu ana gayri menkul bir bodrum + zemin + 4 normal katlı betonorme. karkas olarak inşa edilmiş 3 A yapı sınıfındadır. Binanın ana girişi kuzey cepheden ve zemin kattan sağlanmaktadır, zeminleri karo seramik, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı olup, tavanında canı yünü üsmü tavan uygulanışı yapılmıştır, yol cephesi olan cephe aliminyum çerçeve diğer üzeri sıvalı ve boyalıdır, eğitim ve sağlık kuramlarına yakın olan taşınmazın elektrik sıı kanalizasyon gibi                bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır.

İmar Durumu          : Kaydındaki Gibidir.

Kıymeti   : 115.000,00 TL

KDV Oranı : % 18

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.

1.Satış Günü : 18 12/2018 günü 10:30- 10:40 arası

2.Satış Günü  : 14/01/2019 günü 10:30- 10:40 arası

Satış Yeri : Aksaray Adliyesi Mezat Salonu (Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibey Cad. Merkez Aksaray )

Satış şartları :

1 - İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %5() sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV. 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet teki i İlerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksı takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018 2517 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34