Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

ORTAKÖ Y (AKSARAY)

İCRA DAİRESİ 2017/126 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Aksaray İl, Ağaçören İlçe, 103 Ada, 78 Parsel, SOFULAR Mahalle/Köy,

karadavut Mevkii, Taşınmaz Ağaçören Sofular köyü Karadavutlu mevkii 23 parsel 50.800 m2 iken Tapu Kadastro birimim tarafından yapılan parselasyon neticesinde Sofular köyü Karadavut Mevkii 103 ada 78 parsel olmuş, arazı 50.481,48 m2 olarak tescillenmiştir. Taşınmaz kumlu-tınlı toprak olup, taşlılık sorunu yoktur, su tutma kapasitesi orta olup, eğim % 2-6 civarındadır. Taşınmaza yakın mesafede ulaşım asfalt yolla yapılmaktadır. Bu konimi ve özellikte bir tarlanın m2 alım satım değerinin 1.110 TL edebileceği yapılan hesap neticesinde de 50.481,48 m2 . 1.110 TL = 56.034,44 TL değerinde olduğu, arazı sınıflandırılmasına göre 3 sınıf tanın arazisi olduğu tespit edilmiştir.

Adresi : Aksaray Ağaçören Sofular köyü Karadavut mevkii 103 ada 78 parsel (eski 23 parsel)

Yüzölçümü : 50.481,48 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Herhangi bir imar planı yoktur.

Kıymeti : 56.034,44 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 28.11.2018 tarihli gibidir.

1.Satış Günü : 14/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

2.Satış Günü : 11/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Ortaköy Belediyesi Hizmet Binası en üst Kat Ortaköy Aksaray

Satış şartlan :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktı. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artıma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahinin edilen değerin %50 sim ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerim geçmek şart ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı taktirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahinin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerim geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle atçı çıkmazsa satış talebi düşecekti.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahinin edilen değerin % 20'sı oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere sine verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan haklan vardır. Gümrük resim ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklanın özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarım dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksı takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha soma ihale bedelim yatılmamak sureti ile ihalenin feslime sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsildi mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatım kabul etmiş sayılacaktan, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/126 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34