Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Dosya No: 2018/15989 Esas

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Merkez İlçesi, Taşpazar Mahallesi, 66 Cilt Nolu, 6474 sayfa nolu, 2522 ada 14 parselde, 1.279,00 m2 yüzölçümlü, Altı Katlı Betonarme Mesken ve Arsası ana taşınmaz niteliğinde, İkinci Kat, 9 Bağımsız bölüm numaralı, 64/1279 arsa paylı. Mesken niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmaz üzerinde zemin +4 katlı betonarme - karkas olarak inşa edilmiş olan Eroğlu Apartmanı bulunmaktadır. Taşınmaz Taşpazar Mahallesi 1620.sokak adresinde bulunmaktadır. Daire Eroğlu Apartmanı 2. katında bulunan 9 bağımsız bölüm nolu dairedir. Bina 4 daire üzerine inşa edilmiştir. Daire 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo ve wc bölmelerinden oluşmakta olup brüt 130m2 ve net alanı ise 110m2?dir. Odaların tabanı laminant parke ile kaplı, antre ve mutfağın tabanı karo - seramik ile kaplıdır. Mutfağın duvarları da seramik ile kaplıdır. Banyo ve wc bölmelerinin tabanı ve duvarları tavana kadar fayanstır. Odaların tavanları alçı - kartonpiyer yapılı, duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalıdır. İç kapılar Amerikan panel kapı ve pencereler pvc doğramadır. Balkon kapısı plastik doğramadır. Bina da asansör vardır. Daire doğalgazlıdır. Mutfak dolabı vardır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. Bina giriş kapısı demirden mamüldür. Daire asansörden inince sağ kolda konumlu olan daire olup güney - doğu cephelidir. Kat mülkiyeti kuruludur. Ulaşımı kolaydır. Çevrede yapılaşma yoğundur. Eğ it i m ve sağlık kuruluşlarına yakın olup Elektrik, su, kanalizasyon, ptt gibi alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Taşınmaz parsel Aksaray Belediyesi İmar planı içerisinde bulunmakta olup konut sahasında 5 kata müsaadeli Taks (Taban Alanı Katsayısı): 0.40, Kaks (Katlar Alanı Katsayısı): 2.20, 1620. sokak (7 metrelik yol) ve 8 metrelik yollara cepheli köşe başı parsel yapılaşma koşullarına sahiptir. Taşınmaz Mevki olarak Alpaslan TÜRKEŞ bulvarına ve Dörtyol camisine yakındır. Taşınmazın Tam hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu  : Var   Takdir Olunan Kıymeti: 280.000,00 TL           KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı: 04/12/2014 (Başlama Tarihi: 09/12/2014, Bitiş Tarihi:09/12/2014-Süre:), AT .... KM ne Çevrilmiştir. (Başlama Tarih: 26/03/2017 Süre:)

Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

  1. Satış Günü   : 05/03/2019 günü 10:00 -10:05 arası
  2. Satış Günü   : 01/04/2019 günü 10:00 -10:05 arası

Satış Yeri

Satış şartları:

  1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
  3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialannı dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılarve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15989 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

İş budan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İsmail BURÇAK İcra Müdür Yardımcısı

120417

(İİKm.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.