Öne Çıkanlar Vali

Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Dosya Nu : 2019/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Aksaray İl, Merkez İlçe, o Ada, 1836 Parsel, YEŞİLOVA Mahalle/Köy, Kuşcuçatalı Mevkii,

Satış konusu Aksaray ili Merkez Yeşilova Kasabası Kuşçuçatalı Mevkiinde bulunan 1836 nolu parsel 7.450,00 m2 tarla vasıflı olmasına rağmen taşınmaz parsel imar planı içerisinde olup konut sahasında 2 kata müsaadeli Taks(Taban Alanı Katsayısı).o.i5,Kaks(Katlar Alanı Katsayısı).0.30 yapılaşma koşullarına sahiptir. Taşınmaz parsel üzerinde herhangi bir muhdesat olmayıp parsel boştur.

Yüzölçümü         : 7.450 m2           İmar Durumu : Var , Kat sayısı 2

Kıymeti :298.000,00 TL KDV Oranı :%18

KaydındakiŞerhler           : Diğer: 3083 Sayılı Kanun Kapsamındadır. (Aksaray İl Tarımve Orman Müdürlüğü yazısı

gereğince taşınmazlar hisselendirilmemek ve bölünmemek kaydıyla satışı yapılacaktır.)

 Satış Günü         : 24/07/2019 günü 09:30 - 09:35 arası

 Satış Günü         : 22/08/2019 günü 09:30 - 09:35 arası

Satış Yeri             : Mezat Salonu- Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 AKSARAY

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Aksaray İl, Merkez İlçe, 1830 Parsel, YEŞİLOVA Mahalle/Köy, Satış konusu Aksaray ili

Merkez Yeşilova Kasabası Kuşçuçatalı Mevkiinde bulunan 1830 nolu parsel 1.942,00 m2 tarla vasıflı olmasına rağmen taşınmaz parsel imar planı içerisinde olup konut sahasında 2 kata müsaadeli Taks(Taban Alanı Katsayısı).o.i5,Kaks(Katlar Alanı Katsayısı).0.30 yapılaşma koşullarına sahiptir. Taşınmaz parsel üzerinde herhangi bir muhdesat olmayıp parsel boştur.

Yüzölçümü         :1.942m2             İmar Durumu : Var , Kat sayısı    2

Kıymeti :77.680,00 TL KDV Oranı :%18

Kaydındaki Şerhler          : Diğer: 3083 Sayılı Kanun Kapsamındadır. (Aksaray İl Tarımve Orman Müdürlüğü yazısı

gereğince taşınmazlar hisselendirilmemek ve bölünmemek kaydıyla satışı yapılacaktır.)

 Satış Günü         : 24/07/2019 günü 09:40 -09:45 arası

 Satış Günü         : 22/08/2019 günü 09:40 - 09:45 arası

Satış Yeri             : Mezat Salonu- Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 AKSARAY

Satış şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılarve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.