banner13

Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY İCRA DAİRESİ

Dosya No: 2018/3475 Esas

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

  1. NO’LU Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri:Aksaray İli, Merkez İlçesi, Yenikent Köyü, Ören Mevkii, 9 Cilt Nolu, 829 sayfa nolu, 829 parselde, 11.500,00 m2 yüzölçümlü, tarla niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmazın üzerinde mandıra bulunmaktadır. MANDIRA: Tek katlıdır. Yığma olarak yapılmıştır. Üstü saç kaplama olup yan tarafı açıktır. Toplam alanı: 80m2 dir. Taşınmaz tapu kayıtlarında tarla vasfında olmasına rağmen fiilen arsa haline dönmüştür. Taşınmaz parsel mevki olarak Yenikent Kasabasının merkezine ve yerleşim alanlarına oldukça yakın olup Yeşilova Bucağı yolu üzerinde bulunmaktadır. Taşınmazın borçluya ait tam hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu       : Yok       Takdir Olunan Kıymeti: 185.268,00 TL          KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler             : 3083 Sayılı Kanun Kapsamındadır. 27/04/1999 Yevmiye: 1418

1. Satış Günü        : 11/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası 2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri               : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

  1. NO’LU Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri:Aksaray İli, Merkez İlçesi, Yenikent Köyü, Ören Mevkii, 9 Cilt Nolu, 826 sayfa nolu, 826 parselde, 60.300,00 m2 yüzölçümlü, Kargir Ev 2 Adet Mandıra ve Tarla niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmazın 2 adet tek katlı ev ve mandıra bulunmaktadır. 1. EV: Tek katlıdır. Yığma olarak yapılmıştır. Çatılıdır. 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo ve wc bölmelerinden oluşmakta olup Toplam alanı: 120m2 dir. Kapıları ahşap ve pencereleri pvc doğramadır. Tavanları düz tavan, duvarları plastik boyalıdır. 2. EV: Tek katlıdır. Yığma olarak yapılmıştır. Çatılıdır. 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo ve wc bölmelerinden oluşmakta olup Toplam alanı: 120m2 dir. Kapıları ve pencereleri ahşap doğramadır. Tavanları düz tavan, duvarları plastik boyalıdır. MANDIRA: Tek katlıdır. Yığma olarak yapılmıştır. Çatılıdır. Toplam alanı:150m2 dir. Kapısı demirden mamüldür. Taşınmaz tapu kayıtlarında kargir ev 2 adet mandıra ve tarla vasfında olmasına rağmen fiilen arsa haline dönmüştür. Taşınmaz mevki olarak Yenikent Kasabasının merkezine ve yerleşim alanlarına oldukça yakın olup Yeşilova Bucağı yolu üzerinde bulunmaktadır. Taşınmazın borçluya ait 3/16 hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu       : Yok       Takdir Olunan Kıymeti: 189.297,00 TL          KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler             : 3083 Sayılı Kanun Kapsamındadır. 27/04/1999 Yevmiye: 1418

1. Satış Günü        : 11/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası 2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri               : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

Satış şartları :

  1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
  3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3475 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner9

banner8