Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY

İCRA DAİRESİ - 2018/26182 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Aksaray İl, Merkez İlçe, 4438 Ada, 5 Parsel, KÜÇÜKBÖLCEK Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; parsel 711m2 olup taşınmaz parsel üzerinde betonarme-karkas olarak inşa edilmiş olan zemin+2 katlı Sadi KOÇAK Apartmanı bulunmaktadır.Tapu Müdürlüğünün tapu kayıtlarına göre 4438 ada 5 nolu parsel 3 katlı betonarme bina ve arsası vasfındadır.Taşınmaz Küçük Bölcek Mahallesi 2683.sokak No:7 adresinde bulunmaktadır.Değer tespitine konu daire Sadi KOÇAK Apartmanı l.katında bulunan 3 bağımsız bölüm nolu DAİREDİR.Yapının girişi zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır.Gayrimenkulün dış cephesi cephe boyası ile boyanmıştır.Bina da asansör yoktur.Binanın her katında 2 adet daire bulunmaktadır.Giriş kapısı ferforje demir doğramadır.Girişin tam karşı tarafında merdiven holü bulunmaktadır.Merdivenler mermer kaplamadır.Korkuluklar ferforje demir doğrama olarak yapılmıştır.Merdiven holünde alçı sıva üzeri saten boya ile yapılmıştır.Değer tespitine konu olan daire l.katta konumlu olan 3 bağımsız bölüm nolu daire merdivenlerden çıkınca sağ kolda konumlu kuzey-batı cephelidir.Taşınmaz 3 oda,salon,antre,mutfak,banyo ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 140 m2 ve net 120 m2 kullanım alanına sahiptir.Odaların ve antrenin zeminleri laminant parke kaplama,duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalıdır.Banyo ve wc de yer döşemeleri fayanstır.Banyo,wc duvarları tavana kadar fayanstır.Mutfağın zemini seramik kaplama duvarları saten boyalıdır.Mutfakta mdf kaplama alt dolabı,banyoda duşa kabin bulunmaktadır.Daire iç kapıları Amerikan panel kapı olup odaların tavanları alçı-kartonpiyer yapılıdır.Salonun tavanı alçı-kartonpiyer yapılı ve spot lambalıdır.Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır.Daire kapısı çelik kapı olup ferdi doğalgazlıdır.Gayrimenkul çarşı merkezine tek vasıta ile ulaşım mesafesindedir.Değerlemesi yapılan gayrimenkulün çevresinde yapılaşma %80 seviyesindedir.Gayrimenkul çevresinde Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu,Mehmet Sarrafoğlu İlkokulu gibi noktalar bulunmaktadır.E-90 karayoluna ve Ağaçlı tesislerine de yakındır.Taşınmaz parsel mevcut imar durumuna göre konut sahasında ayrık nizam 3 kata müsaadeli Taks(Taban Alanı Katsayısı):0.40,Kaks(Katlar Alanı Katsayısı).1.40 yapılaşma koşullarına sahip 2683.sokak(10 metrelik yol) cepheli ara parseldir.Aksaray Tapu Müdürlüğünün tapu kayıtlarına göre 3 bağımsız bölüm nolu daire borçlu adına kayıtlıdır.Kat Mülkiyeti kuruludur.130/711 arsa paylıdır.Çevrede yapılaşma oldukça yoğundur.Eğitim ve sağlık kuruluşlarına yakındır.Elektrik,su ve kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Taşınmazın değeri 260.000,00 TL'dir.

İmar Durumu : Var      Kıymeti: 260.000,00 TL KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1.Satış Günü: 27/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

2.Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3

MERKEZ/AKSARAY

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri        : Aksaray İl, Merkez İlçe, 4438 Ada, 5 Parsel, KÜÇÜKBÖLCEK Mahalle/Köy, 4 Nolu

Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; parsel 711m2 olup taşınmaz parsel üzerinde betonarme-karkas olarak inşa edilmiş olan zemin+2 katlı Sadi KOÇAK Apartmanı bulunmaktadır.Tapu Müdürlüğünün tapu kayıtlarına göre 4438 ada 5 nolu parsel 3 katlı betonarme bina ve arsası vasfındadır.Taşınmaz Küçük Bölcek Mahallesi 2683.sokak No:7 adresinde bulunmaktadır.Değer tespitine konu daire Sadi KOÇAK Apartmanı 1.katında bulunan 4 bağımsız bölüm nolu DAİREDİR.Yapının girişi zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır.Gayrimenkulün dış cephesi cephe boyası ile boyanmıştır.Bina da asansör yoktur.Binanın her katında 2 adet daire bulunmaktadır.Giriş kapısı ferforje demir doğramadır.Girişin tam karşı tarafında merdiven holü bulunmaktadır.Merdivenler mermer kaplamadır.Korkuluklar ferforje demir doğrama olarak yapılmıştır.Merdiven holünde alçı sıva üzeri saten boya ile yapılmıştır.Değer tespitine konu olan daire 1.katta konumlu olan 4 bağımsız bölüm nolu daire merdivenlerden çıkınca sol kolda konumlu kuzey-doğu cephelidir.Taşınmaz 3 oda,salon,antre,mutfak,banyo ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 140 m2 ve net 120 m2 kullanım alanına sahiptir.Odaların ve antrenin zeminleri laminant parke kaplama,duvarlar alçı sıva üzeri saten boyalıdır.Banyo ve wc de yer döşemeleri fayanstır.Banyo,wc duvarları tavana kadar fayanstır.Mutfağın zemini seramik kaplama duvarları saten boyalıdır. Mutfakta mdfkaplama alt dolabı,banyoda duşa kabin bulunmaktadır.Daire iç kapıları Amerikan panel kapı olup odaların tavanları alçı-kartonpiyer yapılıdır.Salonun tavanı alçı-kartonpiyer yapılı ve spot lambalıdır.Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır.Daire kapısı çelik kapı olup ferdi doğalgazlıdır.Gayrimenkul çarşı merkezine tek vasıta ile ulaşım mesafesindedir.Değerlemesi yapılan gayrimenkulün çevresinde yapılaşma %80 seviyesindedir. Gayrimenkul çevresinde Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu,Mehmet Sarrafoğlu İlkokulu gibi noktalar bulunmaktadır.E-90 karayoluna ve Ağaçlı tesislerine de yakındır.Taşınmaz parsel mevcut imar durumuna göre konut sahasında ayrık nizam 3 kata müsaadeli Taks(Taban Alanı Katsayısı):0.40,Kaks(Katlar Alanı Katsayısı).1.40 yapılaşma koşullarına sahip 2683.sokak(10 metrelik yol) cepheli ara parseldir.Aksaray Tapu Müdürlüğünün tapu kayıtlarına göre 4 bağımsız bölüm nolu daire borçlu adına kayıtlıdır.Kat Mülkiyeti kuruludur.130/711 arsa paylıdır.Çevrede yapılaşma oldukça yoğundur.Eğitim ve sağlık kuruluşlarına yakındır.Elektrik,su ve kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. taşınmazın değeri 260.000,00 TL'dir.

İmarDurumu: VarKıymeti : 260.000,00 TL       KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1.Satış Günü : 27/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası

2.Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası

Satış Yeri : : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3

MERKEZ/AKSARAY  

Satış şartları :

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/26182 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.