Öne Çıkanlar Aksaray Vali

Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY

İCRA DAİRESİ

Dosya No: 2019/47 Talimat

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Merkez İlçesi, Bahçesaray Mahallesi, 22 Cilt Nolu, 2114 sayfa nolu, 125 ada 2 parselde, 968,34 m2 yüzölçümlü, arsa niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmazın üzerinde herhangi bir muhdesat olmayıp parsel boştur. Arsa vasfındadır. Parselin İmar Durumu; Yola mesafesi: 5.00mt, İnşaat Tarzı: Ayrık Nizam, Saçak Seviyesi: 6.50, Kat Adedi: 2 Kat, Taks (Taban Alanı Katsayısı): 0.20, Kaks (Katlar Alanı Katsayısı): 0.40, İnşaat Alanı: 387m2, Parsel mevcut imar durumuna göre konut sahası 2 kat inşaat ruhsatlı olup 204. cadde ve 8555. sokak cepheli ara parsel konumunda bulunmaktadır. Taşınmaz mevki olarak Hamidiye köy yerleşim alanının karşı tarafında bulunmaktadır. Taşınmaz elektrik, su, gibi alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Parselin ulaşım yolları açılmıştır. Topoğrafik olarak düz bir araziye sahiptir. Taşınmazın borçluya ait olan Tam hissesi tapu kaydındaki şerhle birlikte satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu : Var    Takdir Olunan Kıymeti: 367.969,20 TL   KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler : Köy Hizmetleri Müdürlüğünün 03/06/1998 tarih ve 2417-898 sayılı yazıları ile iptal

edilmiştir.

1.Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:50 - 10:55 arası

2.Satış Günü : 31/01/2020 günü 10:50 - 10:55 arası

Satış Yeri      : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

Satış şartları :

1-        İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-        Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-        İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (* *) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-        Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-        Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-        Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/47 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.