banner26

Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY

İCRA DAİRESİ - 2018/27282 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Aksaray İl, Merkez İlçe, 2138 Ada, 2 Parsel, EREĞLİKAPI Mahalle/Köy, 30 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; parsel 1743m2 olup ana taşınmaz 5 katlı apartman ve avlusu olarak gözükmekte olup taşınmaz parsel üzerinde zemin+4 katlı betonarme-karkas olarak inşa edilmiş olan Ünalan apartmanı bulunmaktadır.Taşınmaz Ereğli Kapı Mahallesi Ünalan Apartmanı adresinde bulunmaktadır.Değer tespitine konu olan mesken zemin+4 katlı betonarme-karkas olarak inşa edilmiş olan Ünalan apartmanı 3.katında bulunan 30 bağımsız bölüm nolu ve 17 kapı nolumeskendir.Apartmanın her katında 6 adet daire bulunmaktadır.Dairenin bulunduğu bina 1998 yılı yapımı olup 21 seneliktir.Değer tespitine konu olan daire 3 oda,salon,wc,lavabo,banyo,antre,hol ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 130 m2 ve net alanı ise 110 m2?dir.Odaların tabanı laminant parke kaplama,yatak odasının semini karo-mozaik kaplama,antrenin ve mutfağın zemini de laminant parke ile kaplıdır.Odaların tavanları düz plastik boyalı,duvarlarda plastik boyalıdır.Banyo,wc tabanı ve duvarları seramik kaplamadır.Mutfağın duvarları da seramik kaplamadır.Dairenin dış kapısı çelik kapı,iç kapılar ahşap doğrama,pencereler ve balkon kapısı pvcdoğramadır.Binada asansör vardır.Daire ferdi doğalgazlıdır.Değer tespitine konu olan daire asansörden inince sol kolda konumlu olup kuzey-doğu cephelidir.Mutfakta mutfak dolabı ve tezgah mevcuttur.Aksaray tapu Müdürlüğünün tapu kayıtlarına göre 30 bağımsız bölüm nolu meskenin % hissesi borçlu adına kayıtlıdır.Kat mülkiyeti kuruludur.Değer tespitine konu olan daire 8/300 arsa paylıdır.Arsa alanı 1743m2?dir.Taşınmaz parsel Aksaray Belediyesi imar planı içerisinde bulunmakta olup konut sahasında 5 kata müsaadeli Taks(Taban Alanı Katsayısı):0.40,Kaks(Katlar Alanı Katsayısı).2.20 yapılaşma koşullarına sahip 1418.sokak(8 metrelik yol) ve 52.cadde(20 metrelik yol) cepheli ara parsel konumunda bulunmaktadır.Taşınmaz parsel mevki olarak 40 metrelik yol üzerinde bulunan Özlem lahmacunun arka tarafında bulunmakta olup Kamber Gülüzar DEMİR ilkokulu ve Ali Ağa camisine yakındır.Ulaşımıkolaydır.Çevrede yapılaşma oldukça yoğundur.Eğitim ve sağlık kuruluşlarına yakındır.Elektrik,su ve kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. BORÇLUNUN 1/2 HİSSESİNİN DEĞERİ 100.000,00 TL'dir.

İmar Durumu     : VarKıymeti100.000,00 TL

KDV Oranı          :%1

Kaydındaki Şerhler :Tapu Kaydındaki gibidir.

1.Satış Günü : 26/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

2.Satış Günü : 23/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 MERKEZ / AKSARAY

Satış şartları :

  1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tradresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
  3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27282 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner31

banner34