banner26

Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY İCRA DAİRESİ

Dosya No: 2019/8751 Esas

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Merkez İlçesi, Kutlu Köyü, 28 Cilt Nolu, 2706 sayfa nolu, 2162 parselde, 39.988,24 m2 yüzölçümlü, tarla niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmazın toprak yapısı kireçli, kumlu - tınlı - killi, topografik yapısı % 0 - 2 eğimli, 3. sınıf kıraç tarım arazisidir. Taşınmaz parsel Kutlu köy yerleşim yerine 7 km. mesafededir. Tespit tarihinde üzerinde hububat ekili olduğu görülmüştür. Taşınmazın üzerinde muhdesat yoktur. Taşınmazın tam hissesi tapu kaydındaki şerhle birlikte satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu : YokTakdir Olunan Kıymeti: 119.964,72 TLKDV Oranı : %18

1.            Satış Günü: 04/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası

2.            Satış Günü : 30/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

Kaydındaki Şerhler:İntifak Hakkı Vardır. (Özel Koşullar: BOTAŞ lehine 2103,16m2'lik kısımda üzerine ağaç dökmemek, bina veya sabit tesis yapmamak şartıyla Daimi İrtifak Hakkı vardır.)

Satış şartları :

1-            İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-            Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-            İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (* *) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-            Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-            Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-            Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8751 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner31

banner34