Öne Çıkanlar ali mantı

Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY İCRA DAİRESİ

Dosya No: 2018/4365 Talimat

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Merkez İlçesi, Meydan Mahallesi, 1 Cilt Nolu, 45 sayfa nolu, 603 ada 2 parselde, 719,00 m2 yüzölçümlü, Dört Katlı Karkas Bina ve Bahçesi ana taşınmaz niteliğinde, Zemin Kat, 4 Bağımsız Bölüm Numaralı, 46/719 arsa paylı, Mesken niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmaz üzerinde zemin +3 katlı betonarme - karkas olarak inşa edilmiş olan Perek apartmanı bulunmaktadır. Daire Perek apartmanı B giriş zemin katında bulunan 4 bağımsız bölüm nolu dairedir. Apartmanın her katında 2 adet daire bulunmaktadır. Daire 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc ve balkon bölmelerinden oluşmakta olup brüt 110m2 ve net alanı ise 95m2'dir. Daire giriş kapısı çeliktir. Odaların zeminleri komple seramik ile kaplıdır, duvarları alçı sıva üzeri plastik boyadır. Mutfak zemini ve antre de seramik ile kaplıdır. Banyo ve wc zemin kaplaması ve duvarlar tavana kadar seramik kaplamadır. İç kapılar ahşap doğrama, balkon kapıları ve pencereler pvc doğramadır. Balkon camekan ile kapatılmıştır. Tavanlar düz plastik boyalıdır. Binada asansör yoktur. Ferdi doğalgazlıdır. Kuzey - Doğu cephelidir. 4 nolu bodrum eklentisi bulunmaktadır. Kat mülkiyeti kuruludur. Mevki olarak Salih Ağa camisine ve İl Sağlık Müdürlüğüne yakındır. Taşınmaz imar planı içerisinde bulunmakta olup İş Merkezi sahası konumunda 5 kata müsaadeli 977. sokak, 950. sokak cepheli köşe başı parsel yapılaşma koşullarına sahiptir. Çevrede yapılaşma oldukça yoğundur. Eğitim ve sağlık kuruluşlarına yakındır. Elektrik, su ve kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Taşınmazın Tam hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu     : Var       Takdir Olunan Kıymeti: 140.000,00 TL      KDV Oranı: %1

  1.  Satış Günü         : 18/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
  2.  Satış Günü         : 13/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri              : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tradresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

  1. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
  2. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  3. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  4. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  5. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4365 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.