Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Dosya No: 2020/9 Satış

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Merkez İlçesi, Ereğlikapı Mahallesi, 60 Cilt Nolu, 5912 sayfa nolu, 2306 ada 6 parselde, 650,00 m2 yüzölçümlü, arsa niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmazın üzerinde herhangi bir muhdesat olmayıp parsel boştur. Arsa vasfındadır. Taşınmaz Ereğli Kapı Mahallesi sınırları içerisinde belediye adres kayıtlarına göre Fatih Mahallesinde 57. Cadde ile 4113. Sokağın kesişim noktasında konumludur. Parselin İmar Durumu; Yola mesafesi: 5.00mt. İnşaat Tarzı: Ayrık Nizam, Kat adeti: 4 kat, Saçak Seviyesi: 12.50, Taks (Taban Alanı Katsayısı): 0.40, Kaks (Katlar Alanı Katsayısı): 1.80, Toplam İnşaat Alanı: 1170 m2, Taşınmaz mevcut imar durumuna göre konut sahasında 4 kata müsaadeli Özel Hareket Polisi Önder GÜZEL caddesine (57.cadde) ve 4113. Sokak (10 metrelik yol) köşe başı parsel konumunda bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge şehrin konut yapılaşmasının yoğun olduğu bölgelerden olup bölgede ki mevcut yapıların 4 - 5 katlı apartmanlar olduğu gözlemlenmiştir. Şehrin gelişmekte olan bölgelerinden olup yapılaşma devam etmektedir. Bölge de alt yapı ve ulaşım sorunu bulunmamakta olup kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.Taşınmaz güney - batı cephelidir.Taşınmaz parsel mevki olarak yeni Ziraat odası binasının hemen yan tarafında bulunmakta olup İtfaiye binasına 160 metre, Selçuk bulvarına 75 metre ve Atasaray camisine 70 metre mesafede bulunmakta olup Ziraat caddesine cephelidir. Eğitim, sağlık kurumları ve alış veriş merkezlerine yakındır. Elektrik, su, kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Topografik olarak düz bir yapıya sahiptir. Taşınmazın Tam hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu   : Var    Takdir Olunan Kıymeti: 845.000,00 TL           KDV Oranı: %18

  1.  Satış Günü      : 31/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
  2.  Satış Günü      : 25/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri         : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray

Satış şartları :

  1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
  3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126 )

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

UYAP Bilişim Sistemindeki bu dokümana http://vatandas.uyap.gov.tradresinden osP/uga - EJN9vjs - yd/nyrm - sTtV/I= ile erişebilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.