banner26

Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Dosya No: 2017/50 Satış

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına  karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi. Önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli. Merkez İlçesi. Ereğli kapı Mahallesi, 73 cilt nolu. 7182 sayfa nolu. 2334 ada 13 parsel. 1.363,00m2 yüzölçümlü 5 Katlı Betonarme Bina ve Arsası ana taş. niteliğinde. 3. Kat. 12 bağımsız bölüm numaralı. 60/1363 arsa paylı. Mesken niteliğinde tapuda kayıtlıdır. Parsel üzerinde zemin +4 katlı betonarme - karkas olarak inşa edilmiş olan Asım TARIM apartmanı bulunmaktadır. Dava konusu daire Asım TARIM apartmanı 3. katında bulunan 12 bağımsız bölüm nolu ve 12 kapı nolu dairedir. Taşınmaz Ereğli Kapı 11. bulvar adresinde bulunmaktadır. Dava konusu olan daire 3 oda. salon, antre, mutfak, banyo. wc ve 2 adet balkon bölmelerinden oluşmakta olup brüt 150m3 ve net alanı ise 128m2 dir. Daire asansörden inince sağ kolda konumlu olup güney - doğu cephelidir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, odaların ve antrenin zemini laminant parke ile kaplı. ıslak zeminler /emin ve duvarları seramik kaplamadır. Odaların tavanı alçı - kartonpiyer yapılı duvarlar duvar kağıdı ile kaplanmıştır. İç kapılar Amerikan panel kapı, pencereler ve balkon kapısı plastik doğramadır. Mutfak dolabı takılı vaziyettedir. Bina giriş kapısı demirden mamuldür. Daire Ferdi doğalgazlıdır. Binada asansör vardır. Çarşı merkezine yaklaşık 2 km mesafededir. Yapılaşmanın %80 seviyesinde olduğu bir bölgededir. Yakın çevresinde benzer niteliklere sahip konut alanları bulunmaktadır. İmar planına göre çevrede 5 ve 6 katlı binalar bulunmaktadır. Konum olarak bina ayrık nizam olarak inşa edilmiştir. Bina yaklaşık olarak 10 yıllıktır. Herhangi bir hasar ve risk yoktur. Çevresinde arsa fiyatlarının yüksek olması daire içerisinde ve çevresinde bir olumsuzluğa rastlanıl maması dairenin değerini arttıran özelliklerdir. Kat mülkiyeti kuruludur. 60/1363 arsa paylıdır. Arsa alanı I363mj?dir. Mevki olarak Askerlik şubesinin ilerisinde bulunmakta Ömer Kâşif NALBANTOOĞLU yetiştirme yurdu ile Askerlik şubesinin arasında bulunmaktadır. Taşınmaz parsel Aksaray Belediyesi İmar planı içerisinde bulunmakta olup ayrık nizam 5 kata müsaadeli Taks(Taban Alanı Katsayısı) 0.40, Kaks(Katlar Alanı Katsayısı): 2.20, konut sahasında ara parsel yapılaşma koşullarına sahiptir. Çevrede yapılaşma oldukça yoğundur. Eğitim ve sağlık kuruluşlarına yakındır. Elektrik, su ve kanalizasyon gibi bütün alt sapı hizmetleri tamamlanmıştır.

İmar Durumu : Var    Takdir Olunan Kıymeti: 230.000,00TL    KDV Oranı : %1

Raylındaki Şerhler   : 1-Yönetim Planı: 20/11/200').     2- ....KM ne Çevrilmiştir.

1.Satış Günü   : 26/06/2018 günü 10:30 -10:40 arası

2.         Satış Günü : 23/07/2018 günü 10:30 -10:40 arası

Satış Yeri: Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibey Cad Adalet Sarayı Zemin Kat Mezat Salonu Aksaray

Satış şartları:

1-        İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar cxaiis.ııyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplantım ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-        Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10)‘günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV. 1/2tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-        İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (•) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-        Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-        Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-        Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/50 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner31

banner34