banner26

Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2020/8817 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli Merkez Yenikent Kasabası Köy İçi Mevkiinde bulunan 152 ada 4 nolu parsel 1.713,42m2 arsa vasfında olup taşınmaz parsel üzerinde tek katlı bir ev, sağımhane, mandıra ve ekmek evi bulunmaktadır. Taşınmaz parsel üzerinde ayrıca saçtan yapılmış sökülebilir ahır bulunmakta olup sökülebilir olduğu için bu yapının değeri hesap edilmemiştir. Tapu Müdürlüğünün tapu kayıtlarına göre Taşınmazın tamamı borçlu İsmail ÖZATLI adına kayıtlıdır. Taşınmazın üzerinde bulunan EV:Tek katlıdır.Yığma olarak yapılmıştır. Çatılıdır. Toplam alanı:125m2 dir. Kapıları ahşap ve pencereleri pvc doğramadır. Soba ile ısıtılmaktadır. Güneş enerjilidir. Balkonu cam balkon ile kapatılmıştır. MANDIRA:Yığma olarak yapılmıştır. Çatılıdır. Toplam alanı:340m2?dir.Kapısı demirden mamüldür. Çevresi kapalıdır. SAĞIMHANE: Yığma olarak yapılmıştır.Saç ile kapatılmıştır. Toplam alanı:50m2?dir.EKMEK EVİ:Yığma olarak yapılmıştır. Çatılıdır. Toplam alanı:40m2?dir.Kapısı demirden mamüldür. Pencereleri de demir doğramadır. Parselin İmar Durumu Yola mesafesi :5.00mtİnşaat Tarzı:Ayrık Nizam Taks(Taban Alanı Katsayısı):0.20 Saçak Seviyesi:6.50 Kat adeti: 2 kat Kaks(Katlar Alanı Katsayısı):0.30 Toplam İnşaat Alanı:514,03m2'dir. Taşınmaz Parsel mevcut imar durumuna göre konut sahasında 2 kata müsaadeli olup bir adet imar yoluna cepheli ara parsel konumunda bulunmaktadır. Taşınmaz parsel mevki olarak Yeşilova bucağı yoluna 470 metre mesafede bulunmaktadır. Parselin ulaşım yolları açılmıştır. Elektrik, su gibi alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Taşınmaz parselin çevresi duvarla çevrilmiştir.
İmar Durumu : Var Takdir Olunan Kıymeti: 297.061,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/09/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/10/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/8817 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126 )
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.