banner26

Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
AKSARAYİCRA DAİRESİ
Dosya No: 2019/7011 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İl, Sultanhanı İlçe, 154 Ada, 8 Parsel, YEŞİLTÖNEK Mahalle/Köy, Yeşiltönek Mevkii, Satışa konu taşınmaz tapu ve bilirkiş kayıtlarına göre Aksaray İli, Sultanhanı İlçesi, Yeşiltönek Köyü, Yeşiltönek Mevkii, 154 Ada, 8 parselde kayıtlı 14.616,48 m² yüzölüçümüne sahip tarla vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın toprak yapısı kumlu-tınlı-killi, topoğrafik yapısı düz, 3. sınıf sulanabilir taraım arazisidir. Satışa konu taşınmaz Sultanhanı-Eskil Karayoluna yaklaşık 1.55 km, Yeşiltömek köy yerleşim merkezine yaklaşık 3.75 km mesafededir. Taşınmazın değer hesaplamasına ilişkin metodlar ve detaylar dosyamızda mevcuttur.
Adresi: Yeşiltömek KöyüSultanhanı / AKSARAY
Yüzölçümü: 14.616,48 m² Takdir Olunan Kıymeti: 109.623,60 TL KDV Oranı : %18
İmar Durumu :Yok
Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydındaki gibidir, dosyasında mevcuttur (21/05/2013 tarih ve 10664 yev. Numaralı 3083 Sayılı Yasanın 6. Maddesi uyarınca kısıtlıdır. 4753 ve 5618 sayılı yasalar ile takyitlidir şerhleri mevcuttur.)
1. Satış Günü: 07/10/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/11/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri:Mezat Salonu-Hacı Hasanlı Mah. 707 sk.Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 MERKEZ/AKSARAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7011 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126 )
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner31

banner34