banner26

Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ESKİL İCRA DAİRESİ
2018/196 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Aksaray ili, Eskil ilçesi, Merkez Mah. 973 ada 6 parsel, 597,03 m2 yüz ölçümlü Arsa. Bilirkişi raporuna göre " Eskil ilçesi, Merkez mahallesi imar planında yer alan 973 numaralı parsel 597,03 m2 olup üzeride 115 m2 müstakil ev bulunmaktadır. Eskil Tapu Sicil Müdürlüğünün tapu kaydında cinsi arsa olarak belirtilmiştir." denilmektedir. Borçlunun 47228/59703 hissesi satışa konu olup imarlıdır.
Adresi : Merkez Mah.973 ada 6 parsel Eskil / AKSARAY
Kıymeti : 109.744,37 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz şerhleri vardır. Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/10/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/11/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Eskil Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu Eskil/ Aksaray
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aksaray ili, Eskil ilçesi, Merkez Mah. 878 ada 5 parsel 709,62 m2 yüz ölçümlü Arsa. Bilirkişi raporuna göre " 878 ada 5 numaralı parsel 709,62 m2 yüz ölçümlü olup üzerinde yapı bulunmamaktadır. Eskil Tapu Sicil Müdürlüğünün tapu kaydında cinsi arsa olarak belirtilmiştir." denilmiştir. Borçlunun 10165/70962 hissesi satışa konu olup imarlıdır.
Kıymeti : 8.132,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz şerhleri vardır. Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/10/2021 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 11/11/2021 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Eskil Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu Eskil/ Aksaray
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/196 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner31

banner34