banner26

Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAY

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞMEMURLUĞU

2017/10 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri 1NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Satışa konu taşınmaz tapu ve bilirkişi kayıtlarına göre Aksaray İli, Merkez İlçe. Kılıçarslan Mah. 921Ada. 34 Parselde kayıtlı dükkan vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz "Salı Pazarı" olarak bilinen semt pazarının hemen bitişiğinde bulunmakta olup cephesi pazara bakmaktadır. Bu cephesi tamamen açık olan parselin doğu cephesinden de yol geçmektedir. Çarşı merkezine yürüme mesafesindedir. Tapu kayıtlarında her ne kadar dükkan vasıflı ise de parsel üzerinde zemin katı dükkan diğer iki katı mesken olmak üzere 3 katlı bina bulunmaktadır. Parsel 1337. sokak ve 1338. Sokak (12 metrelik yol) cepheli ara parseldir. Parselin imar durumu Yola Mesafesi:? m. İnşaat Tarzı: Bitişik Nizam. Saçak Sev iyesi:9.?0 m. Kat Adeti:Zemin+2 Kat. Taks:0.40 olmakla parselin değeri 313.040.00 TL. parsel üzerindeki yapıya ilişkin bilgiler ise. betonarme-karkas olarak inşaa edilmiş olan zemin katı dükkan, diğer iki katı mesken olarak kullanılan 3 katlı İlgün Apartmanı bulunmaktadır. Taşınmazın 1. ve 2. katlarında her katta iki daire olmak üzere toplam 4 adet mesken bulunmaktadır. Zemin katında ise birbirinden bağımsız 2 adet dükkan bulunmaktadır,. Isı yalıtımı bulunmayan ve soba ile ısıtılmakta olan taşınmazın çatısı Marsilya tipi kiremit yapı olup. Dış sıvası çimento harçlı sıvadır. Yaklaşık 25-30 yıllıktır. Yıpranma oranı %30 olup yapım tekniği ve gösterdiği özellik bakımından 3A grubu yapı konumundadır. Zemin kat Oturum Alanı 225 m2 olan binanın normal katlarıda aynı özelliktedir. Daireler benzer yapıda olup 3 oda, hol, wc/banyo mutfaktan oluşmakta alçı üzeri saten boyalıdır. Kat irtifakı kurulu değildir. Taşınmazın üzerindeki muhtesat ile birlikte değeri 610.715.00 TL dir.

Yüzölçümü: 240.80 m2. İmar Durumu : Var

Kıymeti :610.715.00 TL . KDV Oranı :%18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir, detaylar dosyasındadır.

1-Satış günü 27/06/2018  Saat:09:30-09:35 arasıdır 2-Satış günü 24/07/2018 günü Saat:09:30-09:35 arasıdır

Satış Yeri: Aksaray Adliyesi Mezat Salonu - Taşpazar Mah, Adliye Sarayı Zemin Kat Mezat Salonu MERKEZ/AKSARAY

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.oov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 miii ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV'.1/ 2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır: aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katıIıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner31

banner34