Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
AKSARAY 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No: 2020/29 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Sultanhanı İlçesi,110 Cilt Nolu, 10775 sayfa nolu, 724 ada 2 parselde, 361,00 m² yüzölçümlü, Ev ve Arsası niteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmaz üzerinde herhangi bir muhdesat olmayıp parsel boştur. Arsa vasfındadır. Parselin İmar Durumu; Yola mesafesi: 5.00mt, İnşaat Tarzı: Ayrık Nizam, Kat adeti: 3 kat, Saçak Seviyesi: 9.50, Hmax: 9.50 metre, Toplam İnşaat Alanı: 324,90 m², Taks (Taban Alanı Katsayısı): 0.30, Kaks (Katlar Alanı Katsayısı): 0.90, Parsel mevcut imar durumuna göre konut sahasında 3 kata müsaadeli kuzeyindeki Mazlum Oğlu sokak (7 metrelik yol) cepheli ara parsel konumunda bulunmaktadır. Taşınmaz 200 metre kuzeyinde han, Pazar alanına 205 metre, Sağlık ocağına 250 metre mesafede bulunmaktadır. Topografik olarak düz bir yapıya sahiptir. Elektrik, su, kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Eğitim, sağlık kuruluşları, cami v.b yakındır. Çevresinde yapılaşmanın yoğunlaşmaya başladığı gözlemlenmiştir. Arsa etrafında benzer özellikte arsalar ve müstakil yapılar bulunmaktadır. Taşınmazın merkeze ulaşım alt yapısı tamamlanmış olduğundan ulaşım sıkıntısı yoktur. Taşınmazın Tam hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapu kaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.
Adresi : Sultanhanı İlçe Merkezi Sultanhanı / AKSARAY
Yüzölçümü : 361 m2
İmar Durumu : Var
Takdir Olunan Kıymeti: 722.000,00 TL
KDV Oranı : % 8
1. Satış Günü : 27/06/2022 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 27/07/2022 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 MERKEZ / AKSARAY
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/29 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126 )
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34