Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

AKSARAYİCRA DAİRESİ
Dosya No: 2020/6544 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu Kaydı ve Özellikleri: Bölüm Bilirkişi raporuna göre Aksaray ili Merkez Hamidiye Mahallesinde bulunan 588 ada 23 nolu parsel Tapu kayıtlarında kargir apartman ve dükkan vasfında olup taşınmaz parsel üzerinde betonarme-karkas olarak inşa edilmiş olan zemin+2 katlı Dalkılıç iş hanı bulunmaktadır. Değer tespitine konu dükkan Dalkılıç iş hanının zemin katında bulunan 13 bağımsız bölüm nolu dükkandır. Dükkan 30m2 olup zeminleri komple mozaik kaplamadır. Duvarları kireç badanalı, tavanı düz tavan kapısı demir kapılıdır. Dükkan soba ile ısıtılmaktadır. İş hanında asansör yoktur. Aksaray tapu Müdürlüğünün tapu kayıtlarına göre 13 bağımsız bölüm nolu dükkan borçlu Emrah EROĞLU adına kayıtlıdır. 5/240 arsa paylıdır. Kat Mülkiyeti kuruludur. Arsa alanı 570 m2'dir.Dükkan mevki olarak çarşı merkezinde Kurtuluş caddesi üzerinde Dalkılıç İş hanının içerisinde Kalealtı caddesine 50 metre mesafede bulunmakta olup yola cephesi yoktur. Hali hazırda depo olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz parsel Aksaray Belediyesi İmar planı içerisinde bulunmakta olup İş Merkezi sahasında 4 kata müsaadeli bitişik nizam yapılaşma koşullarına sahip Kurtuluş caddesi(10 metrelik) yola ve 753.sokağa cepheli köşe başı parseldir. Elektrik su kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Eğitim, sağlık kurumları ve alış veriş merkezilerine yakındır. Ticaretin yoğun olarak yapıldığı bir bölge de bulunmaktadır. ( Satışa konu 13 nolu dükkan ile satış ilanında 2 nolu taşınmaz olarak belirtilen14 bağımsız bölüm nolu dükkanlar tapu kayıtlarına göre ayrı dükkanlar olup hali hazırda birleştirilmiş olarak kullanılmaktadır. )
İmar Durumu Var Takdir Olunan Kıymeti: 50.000,00 TL KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü 15/03/2022 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü 12/04/2022 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray
2 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu Kaydı ve Özellikleri: Bilirkişi raporuna göre Aksaray ili Merkez Hamidiye Mahallesinde bulunan 588 ada 23 nolu parsel Tapu kayıtlarında kargir apartman ve dükkan vasfında olup taşınmaz parsel üzerinde betonarme-karkas olarak inşa edilmiş olan zemin+2 katlı Dalkılıç iş hanı bulunmaktadır. Değer tespitine konu dükkan Dalkılıç iş hanının zemin katında bulunan 14 bağımsız bölüm nolu dükkandır. Dükkan 30m2 olup zeminleri komple mozaik kaplamadır. Duvarları kireç badanalı ,tavanı düz tavan kapısı demir kapılıdır. Dükkan soba ile ısıtılmaktadır. İş hanında asansör yoktur. Aksaray tapu Müdürlüğünün tapu kayıtlarına göre 13 bağımsız bölüm nolu dükkan borçlu Emrah EROĞLU adına kayıtlıdır. 5/240 arsa paylıdır. Kat Mülkiyeti kuruludur. Arsa alanı 570 m2'dir.Dükkan mevki olarak çarşı merkezinde Kurtuluş caddesi üzerinde Dalkılıç İş hanının içerisinde Kalealtı caddesine 50 metre mesafede bulunmakta olup yola cephesi yoktur. Hali hazırda depo olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz parsel Aksaray Belediyesi İmar planı içerisinde bulunmakta olup İş Merkezi sahasında 4 kata müsaadeli bitişik nizam yapılaşma koşullarına sahip Kurtuluş caddesi(10 metrelik) yola ve 753.sokağa cepheli köşe başı parseldir. Elektrik su kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Eğitim, sağlık kurumları ve alış veriş merkezilerine yakındır. Ticaretin yoğun olarak yapıldığı bir bölge de bulunmaktadır. (Satışa konu 14 nolu dükkan ile satış ilanında 1 nolu taşınmaz olarak belirtilen13 bağımsız bölüm nolu dükkanlar tapu kayıtlarına göre ayrı dükkanlar olup hali hazırda birleştirilmiş olarak kullanılmaktadır.)
İmar Durumu Var Takdir Olunan Kıymeti: 50.000,00 TL KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü 15/03/2022 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü 12/04/2022 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 Aksaray
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/6544 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126 )
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner34