Bu haber kez okundu.

T.C. AKSARAY 5. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN

T.C. AKSARAY 5. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN

ESAS NO : 2019/49 Esas

KAMULAŞTIRMA İLANI

KAMULAŞTIRILAN TAŞINMAZIN

İli            :AKSARAY

İlçesi     :MERKEZ

Mah/Köyü:TAŞPINAR/ERENLER

Mevkii  :SÜMRÜ

Yüzölçüm2: 44.427.87 m2

Parsel: 253/14

Cinsi: TARLA

MALİKİN ADI VE SOYADI : AYHAN TÜZÜN

KAMULAŞTIRMAYI YAPAN

İDARENİN ADI   : TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.

KAMULAŞTIRMANIN VE BELGELERİN ÖZETİ:

Kamulaştırmayı yapan davacı idare, malikleriyle cinsi veniteliği yukarıda yazılı taşınmazın Aksaray OSB Armutlu DM ENH için; 13,52 m2 kısmının direk yeri için mülkiyet kamulaştırma, hat altına isabet eden 2.294.45 M2'lik kısmında irtifak kamulaştırma bedelinin tespiti ve tescili için davacı idare tarafından mahkememizin 2019/49 Esas sayısında dava açılmıştır.

Tebliği tarihinden itibaren 30 gün içerisinde idari yargıda iptal veya adli yargıda maddi hatalara karşı düzeltme davası açılabileceği.

Açılacak davalarda husumetin TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞILIM A.Ş.'ne yönet ilebileceği,

30 gün içinde idari yargıda iptal davası açtığınızı ve yürütmeyi durdurma kararı aldığınızı belgelemediğiniz taktirde kamulaştırma işlemi kesinleşecek olup, mahkememizde tespit edilecek bedel üzerinden yukarıda belirtilen maliki olduğunuz parselin belirtilen miktarın irtifak tesisi ve mülkiyet kamulaştırmasının TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞI LIM A.Ş. adına tapuya tescil edilecektir.

Mahkememizce tespit edilecek kamulaştırma bedeli adınıza Aksaray Vakıfbank Kültürpark Şubesine yatırılacaktır. Konuyu ve taşınmazı malın değerine ilişkin tümsavunma ve delillerinizi tebliğ tarihinden itibaren 10 gün içinde mahkememize yazılı olarak bildirmeniz gerekmektedir.

2942 Sayılı Kamulaştırma Yasasının 10. maddesinin 4. bendi uyarınca ilan olunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.