Bu haber kez okundu.

T.C. AKSARAY İCRA DAİRESİ Dosya No: 2018/35396 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray ili Merkez Ereğli Kapı Mahallesi 2310 ada 15 nolu parsel tapu kayıtlarında 2 adet 4?er katlı betonarme bina ve arsası vasfında olup taşınmaz parsel üzerinde zemin+3 katlı betonarme-karkas olarak inşa edilmiş olan site halinde Çalışkanlar Sitesi bulunmaktadır. Değer tespitine konu olan daire Çalışkanlar sitesi B blok 3.katında bulunan 12 bağımsız bölüm nolu dairedir. Apartmanın her katında 4 adet daire bulunmaktadır. Değer tespitine konu daire 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo,wc ve balkon bölmelerinden oluşmakta olup brüt 130m² ve net alanı ise 110m²?dir. Bina da asansör vardır. Değer tespitine konu olan dairenin Odalarının tabanı laminant parke ile kaplı,antrenin tabanı seramik kaplamadır. Mutfak, banyo ve wc bölmelerinin tabanı ve duvarları tavana kadar fayanstır. Odaların tavanları düz plastik boyalıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Dairenin iç kapıları Amerikan panel kapı ve pencereleri pendir. Değer tespitine konu olan daire ferdi doğalgazlıdır. Değer tespitine konu olan daire asansörden inince sol kolda konumlu kuzey-batı cephelidir. Aksaray Tapu Müdürlüğünün tapu kayıtlarına göre 12 bağımsız bölüm nolu daire borçlu Ceylan ALICI adına kayıtlıdır.. Kat Mülkiyeti kuruludur. Arsa alanı 2785m²?dir.Mevki olarak Selçuk bulvarına 35 metre, Özkanlı camisine 200 metre mesafede bulunmaktadır. Ulaşımı kolaydır. Çevrede yapılaşma yoğundur. Eğitim ve sağlık kuruluşlarına yakındır. Elektrik, su ve kanalizasyon gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Taşınmaz parsel Aksaray Belediyesi imar planı içerisinde bulunmakta olup konut sahasında ayrık nizam 4 kata müsaadeli Taks(Taban Alanı Katsayısı):0.40,Kaks(Katlar Alanı Katsayısı):1.80 4102.sokak(8 metrelik yol) ve 4103.sokak(8 metrelik yol)cepheli ara parsel yapılaşma koşullarına sahiptir
Adresi : Aksaray ili Merkez Ereğli Kapı Mahallesi Çalışkanlar sitesi B blok NO:12
Yüzölçümü     : 2.785,79 m2
Arsa Payı     : 64/2785
İmar Durumu     : Var         Takdir Olunan Kıymeti: 220.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 05/12/2005 - AT Bu gayrimenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.
1. Satış Günü     : 26/01/2021 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü     : 23/02/2021 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri     : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 MERKEZ / AKSARAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/35396 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK m.126 )
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.