Öne Çıkanlar Aksaray Vali aksaraygazete Aykut Pekmez kararname

Bu haber kez okundu.

T.C. AKSARAY İCRA DAİRESİ Dosya No: 2019/12159 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Tapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İl, Merkez İlçe, 4961 Ada, 1 Parsel, ZAFER Mahalle/Köy, A BLOK 1. KAT NO :1 Nolu Bağımsız Bölüm Aksaray İli Merkez Zafer Mahallesinde bulunan 4961 ada 1 nolu parsel üzerinde z+3 katlı inşaat halinde bir yapı bulunmaktadır.İnşaatın kabası bitmiş çatısı bitmiş dış cephe duvarları örülmüş bir vaziyette bulunmaktadır.İnşaatın bu haliyle %50?si bitmiş bir vaziyette bulunmaktadır.Değer tespitine konu olan daire Apartmanın A blok1.katında bulunan 1 bağımsız bölüm nolu dairedir.Değer tespitine konu olan 1 bağımsız bölüm nolu daire 2/68 arsa paylıdır.Apartmanın her katında 2 adet daire bulunmaktadır.Daire ferdi doğalgazlıdır.Daire 3oda,salon,mutfak,banyo,wc,antre,balkon gibi bölümleri bulunmakta Brüt 130m² net alanı ise 110m²dir.Yapım tekniği ve gösterdiği özellik nedeniyle 3.sınıf B yapı konumundadır.16.07.1985 tarih ve 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğü konulan ?Mimarlık ve Mühendislik HizmetleriŞartnamesi? nin 3.2 maddesi gereğince yapı yaklaşık m2 maliyeti: 1210,00 TL/m2?dir.Arsa alanı 3049m²dir.Parselin ulaşım yolları açılmıştır.Elektrik,su,kanalizasyon,ptt gibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır.Parselin ulaşımı kolay ve her türlü alt yapı hizmetlerinden faydalanacak konumdadır.Eğitim,sağlık kuruluşları ve alış veriş merkezine yakındır.Mevki olarak Tokide bulunan Taptuk Emre camisine 137 metre,Yunuskent futbol sahasına 215 metre ve Milli Egemenlik İlköğretim okuluna 200 metre mesafede bulunmaktadır.Aksaray tapu Müdürlüğünün tapu kayıtlarına göre A blok 1.katta bulunan 1 bağımsız bölüm nolu daire borçluadına kayıtlıdır. Dairenin bayındırlık birim fiyatlarına göre inşaat seviyesine göre yapım değeri 78.650,00TL.sı arsadan dairenin hissesine düşen miktarın serbest piyasa emlak değerinin arsanın 89.676,47TL.sı olmak üzere Çevrede yapılan inceleme ile mahalli fiyat,rayiç,emsal alım satım bedelleri dikkate alınmış;kullanılan malzeme ve işçilikte dikkate alınarak bu kalite,özellik ve konumda olan inşaat halindeki A blok 1.katta bulunan 1 bağımsız bölüm nolu dairenin arsa payı dahil toplam değerinin 168.326,00TL'dir.
İmar Durumu         : Var         Takdir Olunan Kıymeti: 168.326,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler     : Tapu kaydında ki gibidir.
1. Satış Günü         : 17/12/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü         : 22/01/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri        : Mezat Salonu - Hacı Hasanlı Mah. 707 sk. Aksaray Adliyesi Ek Hizmet Binası Kat 3 MERKEZ / AKSARAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12159 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK m.126 )
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.