Bu haber kez okundu.

Akparti suç duyurusunda bulundu

AK PartiAksaray İl Teşkilatı, FikriSağlar, Can AtaklıveİlkerBaşbuğhakkındaTürkCezaKanununun “halkı kin vedüşmanlığatahriketme” başlığınıtaşıyan 216’ncı maddesineistinaden, CumhuriyetBaşsavcılığınasuçduyurusundabulundu.İl BaşkanıHüseyinAltınsoy “Demokrasininkalbimilliiradeye, onuntaşıyıcısısiyasetkurumunavenihayetindebizatihidemokrasimize, partimizeveseçilmişCumhurbaşkanımızayönelikbirsaldırıolarakgörüyoruz” dedi.

Bilindiğigibi, TürkiyeCumhuriyetidevleti, doğrudanmilletinyürüttüğüveonuntemsilcisiolanBüyük Millet Meclisininyönettiğibiristiklalmücadelesisonundakurulmuştur.

TemelindemilliiradeninüstünlüğüolanCumhuriyetimiz, çokpartilisiyasisistemlebirlikte, buvasfınısiyasialanda da tam manasıylahayatageçirmeyebaşlamıştır.

Elbette, en başındanberi her dönemdemilliiradeninüstünlüğünühazmedemeyenlerolmuştur.

Milliiradedüşmanlığı, kimizamandarbeci, kimizamanvesayetçi, kimizamanmarjinalakımlarıntemsilcisiolarakkarşımızaçıkmıştır.

Hepsi de faşizmin en ilkel, en karanlık, en nobransöylemleriveeylemleriylemillete, milletindeğerlerine, tarihine, kültürünesaldıranköhnezihniyetinmensuplarıylamücadeleetmek, kendinebuülkenindemokrat, yerlivemillibireyiolarakgörenherkesin en baştagelensorumluluğudur.

Yakın tarihte 28 Şubat’tan 15 Temmuz’akadaruzanan nice acıhatıralarıhalahafızasındacanlıolanmilletimiz, faşistzihniyetekarşıgösterdiğiilkelivegüçlüduruşsayesinde, ülkemizin en büyükkalkınmavedemokrasiatılımınınpartimizvasıtasıylagerçekleştirilebilmesinisağlamıştır.

AK Partiolarak en büyükgururumuzvemutluluğumuz, bubüyükatılımdamilletimizintemsilcisiolarakmücadelesafının en önündeyeralıyorolmaktır.

Türkiye’ninkalkınmavedemokrasiyolculuğundakatettiğimesafedekibaşarısı; akıl, vicdanveizansahibiherkestarafındantakdirleteslimedilmektedir.

Bu sayedeekonomidenhakveözgürlüklerekadar her alandadünyanın en gelişmişülkeleriylemukayeseedilebilecekbiryeregeldiğimizi en iyimilletimizbiliyor.

2023 hedeflerindesomutlaşanbüyükvegüçlüTürkiye’nininşasıgayretlerimizi, inşallah, zaferleneticelendireceğiz.

Tabiibusüreçte, eskiTürkiye’dekaldığınıümitettiğimizfaşistzihniyetin, bulduğu her fırsattaadetahortlamasınınyolaçtığıtedirginliği de hepbirlikteyaşıyoruz.

KimizamanmilliiradenintecelligahıolanMeclis’inmehabetinibozan, kimizamanmedyamecralarınıkirleten, kimizamaneskidenmensubuolduklarıkurumlarınsaygınlığınazararverenbuzihniyetsahipleriylehukukönündehesaplaşmaktakararlıyız.

Bu örneklerdenbiri, CHP’ninresmiyayınorganıolanbirtelevizyonkanalında “başörtülübirhakimintarafsızolamayacağınıveadilyargılamayapamayacağını” söyleyen, eskimilletvekilivebakanFikriSağlar’ınortayakoyduğutavırdır.

Türkiye’ninartıkgeridebırakmışolmasıgereken, büyükacılarınçekildiğivebedellerinödendiğibirmeseleyiyenidengündemegetirenbukişi, CHP’nindemokratyaldızıaltındakifaşistyüzünübirkezdahasergilemiştir.

Gazetecikimliğiyleyaptığıbirsosyalmedyapaylaşımındaise Can Ataklı, Cumhurbaşkanımızınseçimlegitmeyeceğini, ordunundarbekabiliyetininkalmadığını, artıktekümidinülkeninhalktaöfkeyeyolaçacakbüyükbirfelaketeuğramasıolduğunusöyleyebilecekkadarderinbirsefaletedüşmüştür.

Darbevefelaketçığırtkanlığıyapanbuzihniyet, ülkemiziçinbizatihibutehditlerinkendisikadartehlikelidir.

Aynışekilde, GenelkurmayeskiBaşkanlarındanİlkerBaşbuğ’un, 27 Mayısdarbesinin, şayetrahmetli Menderes erkenseçimkararınıilanetseydiolmayabileceği, böylebirdurumda da iktidarınzatenCHP’yegeçeceğiyönündekiaçıklamaları, zihinleringerisindekidarbesevdasınıaçıketmiştir.

Sadecebuüçörnekdahi, Türkiye’nin 97 yıllıkCumhuriyettarihindeeldeettiğimilliiradeninüstünlüğünüesasalankazanımlarıhalahazmeyenlerin, vesayetvedarbedönemlerininözlemiyleyanıptutuştuğunugöstermeyeyeterlidir.

Demokrasitarihimiz de siyasetdarbelerle her döneminkitayauğratılmıştır.

Bugünseçilmişlerin en kritikdemokratikmücadelesürecidevamederken, butürsöylemlerinveyaklaşımların, kesinlikleiyiniyetliolmadığı, arkasındafarklıajandalarınvegayelerinbulunduğutartışmayamahalvermeyecekşekildeaçıktır.Unutulmamalıdırkiterörleve her türlüvesayetodağıilemücadeledemokrasiyikorumamücadelesidir.

Hakveözgülükmücadelesindeülkemizineldeettiğikazanımlara, vesayettendarbeye, terörörgütlerininsaldırılarındanuluslararasıtuzaklarakadar nice badirelerigöğüsleyereksahipçıkanmilletimizin, bukaranlıkzihniyete de hakettiğidersi, demokrasivehukuksınırlarıiçindevereceğindenşüpheduymuyoruz.

Türkiye’nin 81 vilayetindeki AK Partiteşkilatlarıolarak biz de, yapılanbusaldırıları; Tümdiğersiyasipartileri de demokrasikarşıtıbuaçıklamalaratepkivermeyedavetediyoruz.

Benzer her türlügirişimekarşı da aynıkararlılıklamücadeleedeceğimizi de özelliklebelirtmekistiyoruz.

Teşekkürederiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.