Öne Çıkanlar aksarayhaberleri

Bu haber kez okundu.

Ak­sa­ray ikin­ci ya­rı­da coştu 3-1

Kendi sa­ha­sın­da mo­da­fens­po­ru ağır­la­yan Ak­sa­ray Be­le­di­yes­por Maça hızlı baş­la­dı. Sağlı sollu ge­liş­tir­di­ği atak­lar­la rakip ka­le­de ilk da­ki­ka­lar­da gol ara­yan siyah be­yaz­lı tem­sil­ci­miz oldu. Se­zo­nun ilk haf­ta­sın­da iki ma­çın­da ka­za­na­rak 6 pu­an­la kar­şı­mı­za çıkan Mo­da­fens­por sa­ha­da daha tem­kin­li bir oyun ser­gi­le­ye­rek daha çok de­fans yapıp gol ye­me­me­yi dü­şü­nen bir oyun tar­zıy­la mü­ca­de­le edin­ce ilk dev­re­de gol po­zis­yo­nu üre­te­me­di. Siyah be­yaz­lı tem­sil­ci­miz Ak­sa­ray Be­le­di­yes­por ise tem­kin­li bir fut­bol ser­gi­ler­ken, ilk 45. Da­ki­ka içe­ri­sin­de yüzde yüz iki gol po­zis­yo­nun­dan ya­rar­la­na­ma­dı. Rakip ka­le­ci bu po­zis­yon­lar­da ba­şa­rı­lı olun­ca ilk yarı da baş­la­dı­ğı gibi 0-0 sona erdi.
Maçın 2. dev­re­si­ne rakip takım golle baş­la­dı. Ge­li­şen ani atak­ta Ak­sa­ray ka­le­ci­si Akif topu çı­kart­tı ar­dın­dan kul­la­nı­lan kor­ner atı­şın­da da­ki­ka­lar 49’u gös­te­rir­ken Yıl­dı­ray Koçal'ın at­tı­ğı golle 1-0 ge­ri­ye düş­tük. Golün ar­dın­dan siyah be­yaz­lı tem­sil­ci­miz hemen to­par­la­na­rak bu golün şo­ku­nu üze­rin­den çabuk attı. Rakip ka­le­ye sağlı sollu atak­lar ge­liş­tir­di ve ni­ha­yet ara­dı­ğı be­ra­ber­lik golü sağ ka­nat­tan ge­li­şen atak son­ra­sın­da 79. Da­ki­ka­da Güney Tut­cu­oğ­lu'ndan geldi ve durum 1-1 oldu. Gelen be­ra­ber­lik go­lü­nün ar­dın­dan atak­la­rın hızı ke­sil­me­di. Rakip ka­le­de ga­li­bi­yet golü ara­yan Ak­sa­ray Be­le­di­yes­por maçın 83. da­ki­ka­sın­da Ser­kan Gür­ses ile ara­dı­ğı ga­li­bi­yet go­lü­ne ulaş­tı. 2-1. Maçın bu skorla bitmesi beklenirken 90+6 da Muzaffer Kahraman skoru 3-1 yapan golü  attı. Böy­le­ce Ak­sa­rayspor sa­ha­dan 3-1 galip ay­rıl­dı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.