SABANCI BAYRAM
ABAYLAR
Aksaray
12 Nisan, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.02
 • EURO
  35.01
 • ALTIN
  2419.0
 • BIST
  9618.83
 • BTC
  69294.62$

ÇEVRE BAKANI ÖZHASEKİ Ak Parti ailesi ile bir araya geldi

ÇEVRE BAKANI ÖZHASEKİ Ak Parti ailesi ile bir araya geldi
Temel atma töreni, açılış ve bir dizi ziyaretler için geçtiğimiz hafta sonu Aksaray’a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu ve  AK Parti yöneticileri ile birlikte iş insanları ve kanaat önderleri ile buluştu.

Bakan Özhaseki ile parti yöneticilerinin buluşma programın açılış konuşmasında ülke olarak kritik bir seçim süreci içerisinde olduklarını aktaran İl Başkanı Aktürk, “Artık çok kısa bir zaman kaldı. Şunu biliyoruz ki; bugün safları sıklaştırmaya her zamankinden biraz daha fazla ihtiyacımız var. Senlik-benlik gibi kısır tartışmaları bir kenara bırakmaya her zamankinden daha fazla mecburuz. İçerde terör örgütleriyle ve onların maşası taşeron örgütlerle kol kola gezenler, dışarıda evvelden beri zihinlerinin bir kenarında hastalıklı bir şekilde taşıdıkları Türk ve İslam düşmanları bir araya gelmişken, bizler milli ve yerli bir şuurla memleketin bekası ve istikbalin tesisi için birlikte hareket etmek zorundayız. Bu nedenledir ki; 31 Mart seçimleri sadece belediye başkanlarının ve yerel idarelerin belirlendiği bir seçimden çok daha fazlasıdır. Bir beka meselesidir” dedi.

Aksaray’da iki önemli projelerden bir tanesinin temelini atıklarını, diğerinin de açılışını gerçekleştirdiklerini aktaran Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer de, “Dolu dolu bir gün geçirdik. Malum yine bir seçim dönemindeyiz. Yerel yönetim seçimleri gece gündüz demeden tüm teşkilatlarımız sabah akşam demeden durmadan çalışıyorlar. Gücümüz tamamen sahaya adadık. Ev ev kapı kapı geziyoruz. Esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Zaten biz belediye başkanlığı sürecinde de sahadaydık. Vatandaşlarımızla beraberdik. Şimdi bunu bir seçim havası, atmosferi içerisinde gerçekleştiriyoruz. Allah’ın izniyle gelecek dönemde tekrar belediye başkanı seçildiğimizde bunları hizmetlerimizle taçlandıracağımızı ümit ediyorum. Sizlerin de desteğiyle. Aksaray’ımız büyüyen gelişen bir şehir olduğunu her vesileyle söylüyoruz. Nüfusumuz artıyor. Dolayısıyla Aksaray’ın bir zaman kaybına tahammülü yok. Aksaray bu hızla giderken bir ray değişimine tahammülü yok.”Dedi.

Çevre Bakan Özhaseki ise “İnsanların gönlüne girebilmek için gece gündüz çalışacağız. Çalışmaya devam edeceğiz. Biz böyle yaparken son dönemde ‘Algı belediyeciliği’ diye bir şey başladı. Son derece üzücü hakikaten. Gerçeklik ayrı fakat o sosyal medyadaki dünya ayrı. Bu algı belediyeciliği modalaştı. Bu da ne yazık ki epeyden beridir devam ediyor. Biz tabi yolumuzu değiştirecek değiliz. Biz yine hizmet edeceğiz. Bizim derdimiz, davamız var ve yaptığımızı biliyoruz. Onlar da ne yaparlarsa yapsın ancak bulunduğumuz ortam itibarıyla söylüyorum, arkadaşlar çok çalışmalıyız. Bu gerçeklikleri anlatmalıyız ve yaptıklarımızı anlatmalıyız. Türkiye'nin geçmişten bugüne atlattığı badireleri anlatmalıyız. Çektiğimiz çileleri gerçekten söylemeliyiz, başarılarımızı da anlatmalıyız. Neticesinde gelecekle ilgili de gerek Aksaray’ımızda gerek diğer illerimizde neler yapacağımızı da söylemeliyiz.”dedi. *HABER MERKEZİ

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!