ABAYLAR
Aksaray
21 Şubat, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  28.96
 • EURO
  31.23
 • ALTIN
  1867.4
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43404.734$

Filistin sorununu soykırım olarak çözmeye çalışıyorlar

Filistin sorununu soykırım olarak çözmeye çalışıyorlar

Aksaray İHH, Tügva, Yeşil Doğa ve Aksaray Yeşilay Dernekleri tarafından 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü kapsamında Aksaray Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Muhammed Sarı'nın konuşmacı olarak katıldığı bir etkinlik düzenlendi.

Aksaray İl Müftü Yardımcısı Mustafa Açıkalın Filistin halkının bir an önce barış ve huzura kavuşması için dua ettiği, Özlem Erdoğan Hanım’ın Gazze konulu resim sergisi açtığı, Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinin de ilahi ve ezgilerle renk kattığı etkinlik Aksaray Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Tertip heyeti adına açıklama yapan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz; öncelikle Gazze’de ve ülkemizdeki operasyonlarda şehit olan Mehmetçiklerimize Rabbimiz ’den rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

 29 Kasım günü 1978’den bu yana her yıl, Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü olarak kutlanmaktadır. Filistin’in uluslararası camia içinde egemen ve eşit bir üye olarak hak ettiği yeri alması en büyük arzumuzdur. Bu bağlamda başkenti Doğu Kudüs olan özgür, bağımsız, egemen Filistin Devleti’nin kurulmasına yönelik, Filistin’in uluslararası alanda tanınmış bir devlet olma doğrultusundaki çabalarına sonuna kadar destek veriyoruz.

                Gazze’de acil ihtiyaç duyulan malzemelerin temini için devletimiz ve STK’lar imkânlarını seferber etmiş durumdadır. Filistin davasına verdiğimiz destek ve Filistin halkıyla dayanışmamız kararlılıkla sürdürülecektir.

Programı tertip heyetine ve emeği geçen, katkıda bulunan tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür  ediyor; programımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Dedi

Yeşil Doğa Dernek Başkanı Abdulkadir Ay yaptığı açılış konuşmasında “Biz dernek olarak Gazze’deki katliamlara sessiz kalmayıp Ulucami önünde gıyabi cenaze namazı kılınması ile ses verirdik. Şimdi Arkadaşlarla imza kampanyası yürüterek ses vermeye devam ediyoruz. İsrail’in Uluslararası mahkemelerde yargılanması için halkımızı imza kampanyamıza katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Tügva Temsilcisi Abdussamet Tanrıkulu ise yaptığı konuşmada “ Sapkın inançla vadedilmiş topraklar diyerek işgal planı yaptıkları yerler içinde 10 ilimiz var. Bu Siyonist, yayılmacı katliamcı canilere için en sert tepkiyi siz gençlerin vereceğini inancımız tamdır" dedi

Tarihçi Prof. Dr. Muhammed Sarı Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin konularında derinlikli tarihi bilgiler verip, günümüzde yaşanan olaylarla bağlantı kurulduğunda yaşanan sorunun bir Filistin sorunu değil, bir Siyonizm sorunu olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Sarı “Yıllardır çözülemeyen sorunu bugün soykırım yaparak çözmeye çalışıyorlar, vicdan sahibi insanlar buna izin vermeyecek "dedi

Program sonunda katılımcılara “Katılım Belgeleri” takdim edildi *ERDEM SÜDEMEN

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!