ABAYLAR
Aksaray
19 Temmuz, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.02
 • EURO
  35.01
 • ALTIN
  2419.0
 • BIST
  9618.83
 • BTC
  69294.62$

7 KATLI ATIL BİNA ORTAKÖY BELEDİYESİ OLSUN

08 Temmuz 2024, Pazartesi 02:51

5 Katlı bina olarak bildiğimiz ve atıl vaziyette olan bina meğer 7 katlıymış. Bu binanın kullanılması için ilgili ve yetkililere öneride bulunmak istiyorum. Ortaköy'de Huzurevi ihtiyacı vardır.Hayırseverimiz Sadettin Özdemir huzurevi arsasını verecekti.(10 Dönüm) Üzerinde 50 Bin Euro verecekti

lakin,Valilikle Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüzle yaptığımız görüşmeler sonunda; Devletin Huzurevi yapmadığıve de yaptırmadığı ortaya çıktı. Devlet huzurevi yerine evde bakım yapıyor.

Bakıma muhtaç insanımıza hem daha çabuk ulaşıyor. Hem de daha az harcıyor. Velhasıl Ortaköy'e huzurevi çabaları burada bitiyor.

  Çürümeye yüz tutan,7 katlı asansörlü bina; Ortaköy belediyesi olarak düzenlenebilir mi?

aklın yolu birdir? Mevcut belediye binamız çok yetersizdir.Yeni belediye binamızda tasrruf tedbirlerine takılacağından, şimdilik yeni bina yapılamaz. Öyle ise;7 katlı, asansörlü eski öğrenci yurdu olan bina az bir masrafla Ortaköy Belediyesi olabilir mi?

Ortaköy Belediye Başkanı Ahmet Koyuncu ve Ortaköy Kaymakamı Ahmet Karatepe'nin konuya yaklaşımlarını merak ediyoruz. Çok az bir harcama ile belediye 50 yıl hizmet verecek bir binaya kavuşacaktır. Devlet erkanının bilgilerine arz olunur.

Sağlıklı ve mutlu kalın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.