ABAYLAR
Aksaray
22 Şubat, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  28.96
 • EURO
  31.23
 • ALTIN
  1867.4
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43404.734$

ALLAH’IM

23 Şubat 2022, Çarşamba 17:26

Gam ve tasayı benden uzak tut. Celâl ve ikram sahibi Allah’ım sen ne güzel dost, ne güzel arkadaş, ne güzel yardımcısın. Tembellikten, bildiğini bilmeyecek kadar yaşlanmaktan, borca ve günahlara batmaktan, ateşin azabından, müsriflik ateşinden fitnesinden, kabir azabından, zenginliğin şerrinden, fakirliğin fitnesinden, nefsin doymazlığından, müsriflik ateşinden, aldatıcı rehberden, doğru yoldan saptıranlardan, geçim sıkıntısıyla yanıp tutuşmaktan, tembellikten, çaresizlikten, korkaklıktan, kalbin katılığından, kasvetten, sebepsiz sıkıntılardan, zilletten, miskinlikten, itibarsızlıktan, fakirlikten, nankörlükten, küfürden, düşman kazanmaktan, gösterişten, sağırlıktan, dilsizlikten. Körlükten, delilikten, bunaklıktan, çaresi olmayan hastalıktan, kabir azabından, hayatın ve ölümün  fitnesinden sana sığınırım.

Sen beni var edip düzgün yaratansın. Ben senin kulunum. Sen rahman ve rahimsin, ben rahmete muhtacım. Sen bağışlayansın, ben hata edenim. Beni bağışla ve duamı kabul et Allah’ım.

Hatalarımı kar ve dolu suyu ile yıka. Kalbimi günahlardan beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi temizle. Gücümün azlığından, çaremin zayıflığından, önemsenmemekten sana sığınırım. Nefsime takva, gönlüme sebat kalbime güç ver. Nefsi temizleyen, direnme gücü verensin.

Yararsız ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten kabul görmeyen duadan, itibar görmeyen sözden meyve vermeyen bağ ve bahçeden sana sığınırım Allah’ım. Her şeyin çaresi sendedir.

Dinim için bana sen yetersin. Dünyevi sıkıntılarım için sen yetersin, üzüntülerden kurtulmak için sen yetersin, gücümü aşan sıkıntılara karşı sen yetersin. Günah ve sevapların tartıldığı günde bize sen yetersin, sırat köprüsünden geçerken, cennet ve cehennem arasında kararsız kaldığımızda bize sen yetersin Allah’ım. Tövbelerimizi kabul et. Vatanımı bayrağımı sen korursun. Düşman eli değmesin Allah’ım.

Günah ve hatalarımızı temizle, bizi doğru sözlülerden eyle, gaflet, intikam, ihanet duygularımızı gider. Dostlarımızı kaybettirme, inancımı kaybetmekten, mal, mülk biriktirmekten sana sığınırım. Bizleri helâk edecek işlerden koru. Yerleri ve gökleri dolduran ismi hakkın için bizleri gazabınla öldürme, azabınla helâk etme. Bizlerdeki şerleri gider. Her şeyin hayırlısını ver Allah’ım.

“Bazan gelir kaygı ve tasa

Ne olur halimiz dua olmasa

İblisin hilesi umutsuzluksa

Müminin silahı, kalesi dua”

Sevgilerimle.