ABAYLAR
Aksaray
21 Şubat, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  28.96
 • EURO
  31.23
 • ALTIN
  1867.4
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43404.734$

Balcı Ortaköy'ün Mahallesi Oldu

11 Ağustos 2018, Cumartesi 09:36

22 Temmuz 2018 tarihinde Balcı Köyünde yapılan Referandum neticesinde Ortaköy'e Mahalle olarak bağlanma kararı çıkmıştı.Ortaköy Belediye Meclisinin 07 Ağustos 2018 tarihinde yaptığı tarihi toplantıda da Balcı Köyünün Ortaköy İlçesinin Mahallesi olması kabul edildi.

Balcı Köy iken;Ortaköy'e Mahalle olarak bağlanmasında büyük emekleri olan, Balcı Eski Belediye Başkanı Yunus Yıldız,Aksaray SGK.Şefi Zeki Balcı,Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Ali Akbulut ve Balcı Köy Muhtarı Sefa Tekin'e ne kadar teşekkür edilse azdır.Tarih bunları yazacaktır.

İş bilen insanlar sayesinde,Kasabalıktan Köylüğe düşen Balcı,bir anda Ortaköy'ün Mahallesi olarak,İlçeliğe kavuşuyor.Hayırlı Olsun.Şimdi pek belli değil ama yakın zamanda İlçeliğin nimetlerinden tüm Balcı halkı fazlası ile pay alacaklardır.

Ortaköy'de Belediye Başkanlığı yapanlardan Allah Razı Olsun...Devletin planladığı yatırımlar için bile arsa yoktu.

Balcı Ortaköy'e bağlandığı içinde bu arsa sorunda ortadan kalkmış oldu.Artık devlet yatırımları geldiğinde arsa sorunu olmayacaktır.

Ortaköy Geleceğin parlayan yıldızıdır.Ve parlamayada başlamıştır.Doğalgaz Ortaköy'de yanmaya başlamıştır.Duble yol 2019 yılında bitirilecektir.Otoyolda Ortaköy'den geçmektedir.Organize Sanayi Kurma çalışmalarıda devam etmektedir.Ortaköy'ü güzel günler beklemektedir.İnanıyoruz ki,Yarın,bugünden çok daha iyi olacaktır.

Ortaköy İçin Taş Üstüne Taş Koyanlardan Allah Razı Olsun.