ABAYLAR
Aksaray
22 Şubat, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  28.96
 • EURO
  31.23
 • ALTIN
  1867.4
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43404.734$

BAŞARISIZ OLMAKTAN KORKMAYIN

06 Şubat 2020, Perşembe 09:14

Hata yapmadan yeni bir şey keşfedemeyiz. Başarısızlık bir son değil hayat yolculuğunda aldığımız bir kilometredir. Başarısızlık hayatını boş yere harcamak değildir. Yapabileceğimiz en büyük hata, hata yapmaktan korkmaktır. Edison 10.000 başarısızlıktan sonra ampulü buldu. Hayatın amacı bir şeyler başarmaktır. Başarısızlık bir çıkmaz sokak değil yoldan biraz sapmaktır. Karşımıza ne çıkarsa çıksın, cesaretsizliğe ve ümitsizliğe teslim olmayalım. Hislerimizle  dürüst olabileceğimiz bir dünya yaratmalıyız. Hayatımızı garantiye almak için bazı riskleri göze almalıyız. Başarı ve mutluluk yolunda ilerlemek için korku tünelinden geçmeliyiz. İnanır ve harekete geçersek başarısızlık korkumuzu yeneriz.

Her zaman kendimizeişi daha iyi nasıl yaparım ? sorusunu sormalıyız. Eski kalıplarımızdan çıkmalıyız. Cesaretin bir yüzüde karanlıktır. Kararlılık disiplinin uygulamasıdır. Yapacağımız işlerde kendimizden şüphe ederek başlarız, bir çok alandada güvensizlik duygularını hissederiz. Gerçek cesaret içerimizdeki düşmanla savaşmaktır. Cesur davrandığımızda alacağımız yaralar daha sonra cesaretimizin madalyaları olacaktır. Zihnimiz neyi düşünürsek o yönde ilerleriz. Olumlu düşüncelerimizle olumsuz düşüncelerimizle yer değiştiririz. Bu olumsuz düşünceleri silip atarsak içimiz bizle değil biz içimizle konuşalım, özgüvenle kendimize değer verelim. Özgüven başarısızlığın sebebi ve başarının anahtarıdır. Kapı yüzümüze kapandıysa başka kapıyı zorlamalıyız.

Bir insanın hayatında neler yaşadığı içinde neler yaşadığı kadar önemli değil, başarı bizim kalbimizdedir. Onu dışarıda aramalıyız. Geleceğimiz kendi avuçlarımızın içindedir. Hayatta nerede olursak olalım imkansızı başarabiliriz. Başarının anası babası yoktur. Başarısızlık yetimdir. Başarılı insanlar ortak bir özelliği başarısızlıklarının sorumluluğunu üstelenmeleridir.

Yapamadıklarımıza kızarak başkalarının hatalarının intikamını kendimizden alırız. Hepimizin hayatında başarısızlıklar vardır. Hayatımıza yön verirsek önce altın ararken bakır buluruz, yarında bakır ararken altın buluruz. Bir amacımız olursa hayat bize heyecan verir. Başarılı insanlar hep kendilerine hedef belirleyipbi doğrultuda çalışırlar. Sevdiğimiz bir işi yapıp başarısız olmak nefret ettiğimiz işten başarılı olmak çok daha iyidir. Olumsuz duyguların bizi yarı yolda bırakmasına izin vermeyelim. Hayat bir kapıyı kapatınca daha büyük bir kapıyı açmadan bırakmaz.

Geçmiş ders almamız içindir. Coşku varılmanın neşesidir. Coşku hayalini kurduğumuz yaşamın yakıtıdır.  Hiç bir mücadele coşku olmadan kazanılmaz. Coşku dünyada en büyük varlıktır. Parayı ve gücü dize getirir. Başkalarını taklit etmek için yaratılmadık. Kendimiz olmak için yaratıldık “ Suya düşünce değil, suda kalınca boğuluruz “ yaşantımız bazen iyi giderek bazen ise iyi gitmeyecektir. İyi gittiği zaman kötü giden zamanı unutturacaktır. En güzel yaşantı diliyorum okuyucularıma. Sevgilerimle.