ABAYLAR
Aksaray
19 Temmuz, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.02
 • EURO
  35.01
 • ALTIN
  2419.0
 • BIST
  9618.83
 • BTC
  69294.62$

GÜLE GÜLE 2019

31 Aralık 2019, Salı 08:56

İnsan olarak ömrümüz evlerimizde misafire hizmetle geçer. İçinde yaşadığımız yıllarda bizim misafirimizdir. Takvimlerden hergün bir yaprak kopararak 365 yaprak sona gelince uğurla göndeririz.

Yeni gelecek yılın ne ümitlerle bekleriz. Ufka bakarak ne dualar ederiz. Yaşadığımız yıl içinde mutlu olmuşsak iyilikle yad ederiz. Beklentilerimiz suya düşmüşse koca yılı çöpe atarız çünkü yeri orasıdır. 2019 yılı kimilerini güldürdü, kimilerini ise küstürdü, işsizler grubu çoğaldı, kadın cinayetleri, sel felaketleri her gün ekranlarda gördüğümüz şehit cenazeleri ateş olup yaktı. Çok dostlarımızı yaprak dökümü gibi kaybettik. Evine ekmek götüremeyen insan sayısı gittikçe artmaya başladı.

Kaybettiğimiz yıl vefasız  yar değil. Her geçen yıl umutlarımızı umutsuzluğa dönüştürüyoruz. Beklentilerimiz olmayınca içimizi kötü duygular kaplıyor. Komşumuz açken biz huzurlu olamıyoruz. Acı çekenlerin yanında olarak insanlık görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Birgün dünya belki dümdüz dönecek bu durumda acı çekenler, sabredenler bayram edecektir. Her yıl mutlu ve güvenli olsaydı, iyi bir ruh haliyle ile yaşasaydık, hayallerimizi elde etmiş olsaydık, zihnimizden kötü duyguları çıkararak yaşasaydık, güzellikleri elde etmiş olsaydık o yılı başımızda pırlantalı bir taç yapar taşırdık.

Yeni yıl bize neler getirecek diye yaptığımız  hayaller geleceğe bakışımıza ve ufkumuzun genişliğine bağlıdır. Hiç bir şeyin düşündüğümüz kadar güç olmadığını iyi geçen yılda, kötü geçen yılda da yaşantımızı bir şekilde sürdürüyoruz. İnsanoğlu herşeye dayanma gücüne sahiptir.

2020 yılı hoşgeldin. Bu topraklar benim sakın başı boş dolaşma. Gülmeyeni güldür. Ağlayanı sevindirki tarih sayfalarında yerin olsun, göndere çektiğimiz bayrağımız hep tepemizde dalgalansın. Hür doğduk hür ölelim. Mutluluğun zirvesi var mı bilmiyorum ? Yılların bize getirisi yoksa götürüsüde olmasın. Aç ve susuz yaşarız ama hür olmadan asla. Vatanımız, bayrağımız bizlere verilmiş emanettir. Bizlerde 2020 yılında herşeyin güzel olması dileğiyle.

Dostlarımın, sevdiklerimin, beni tanıyan herkesin yeni yılını kutluyorum. Beklemedikleri güzel sürprizle donanmalarını diliyorum. Sevgilerimle.