ABAYLAR
Aksaray
21 Şubat, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  28.96
 • EURO
  31.23
 • ALTIN
  1867.4
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43404.734$

Hoş geldiniz sayın valim

22 Haziran 2020, Pazartesi 09:44

Son Valiler Kararnamesiyle Aksaray Valisi olarak atanan, Sayın Hamza Aydoğdu, ayağının tozuyla hiçte alışık olmadığımız işlere imza attı.

Kendisine Hoşgeldin için gönderilecek çiçeklerin yerine, Çocuk evlerinde kalan kimsesiz çocuklara çiçek ücretlerinin yatırılmasını istedi.  Çiçeklere gidecek para, sevgi evlerindeki çocukların ihtiyaçlarına harcanak. Ne güzel bir düşünce.

Somuncubaba Külliyesi’nde Cuma Namazından sora esnaflarla görüşüyor. Sonrasında bir Şehit anasınının evine misafir oluyor. İşsiz bir baba evinde ziyaret ediliyor. Hemen ardından Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek hasta ziyaretinde bulunması ayağının tozu ile ilk saatlerde yapılan bu işler küçük gibi görünse de gönüllere girmeye yetti sanırım. Bunlar küçük şeyler olabilir ama, anlamı büyük işler.

Aynı zamanda verdiği mesajlar büyük. 1989 yılında tekrar Vilayet olan Aksaray istenilen gelişmeyi gösterememiştir. Bizimle Vilayet olanlardan Karaman’da Yüksek Hızlı Tren test sürüşleri devam etmektedir. Kısa zamanda YHT hizmete girecektir. Her Seçimde Söz verilmesine rağmen henüz Aksaray’da demiryolu için somut bir adım yoktur.

Aksaray’a 70 Km’lik Çakmak hattından Demiryolu yapılamamıştır. Mercedes-Sütaş ve Brisa Fabrikaları pahalı navlundan dertlidir. Aksaray’da Tarımsal Sulama ve Demiryolu ihtiyaçları had safhadadır. Ama hiçte ümitsiz değiliz. Mevcut Vekillerimiz bu konuların halli için gece gündüz çalışmaktadır.

Aksaray’da iyi şeyler olacak gibi İnşallah. Sayın Valimizden iyi şeyler bekliyoruz.Bizleri umutlandırdı.İnşallah güzel hizmetlere imza atarak,arkasında eserler bırakır.Yeni göreviniz, Şahsınıza ve Aksaray’a Hayırlı Olsun.