ABAYLAR
Aksaray
22 Şubat, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  28.96
 • EURO
  31.23
 • ALTIN
  1867.4
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43404.734$

                                  KADIN                                                                    

21 Temmuz 2018, Cumartesi 09:44

 Kadın için hayat bir mücadeledir. Güzel olanı bu mücadeleden başarı ile çıkmaktadır. Kadını yükselten meziyet iffetli olmasıdır. Meziyetli bir kadın bize ilham verir. Şefkat,anlayış, kültür ve zarafetle donanmış kadın mutluluğun anahtarıdır, çevresine ışık saçarak aydınlatır. Kanunları erkekler, gelenekleri kadınlar yapar. Kadın daha verimli olduğu için her makamda yer almaktadır. Ayakları yere sağlam basan, kendine güvenen kadınlar geleceğin mimarı olacaklardır. Kadınlara yapılan haksızlık hep içimi acıtmıştır. Güçsüz kadın güçsüz yarınlar demektir. Onur için kadın kendi işini, kendi hayatını garanti altına almalıdır, kimsenin arkasına sığınmamalıdır.

    Kadın kendisinden çok eşi ve evladı için ömür harcar. Hakkını savunan, gerektiğinde elini taşın altına koyan her kadın değerleridir. Bir kadın konuşursa, bir kadın öğrenirse, bir kadın öğretirse dünyanın sekli değişir. Her şeye alışabilen, her şeyi yoktan var eden, her evin ocağını tüttüren bir varlık, bence kadının en iyi tarifi budur.

    Gösterişli bir kadın, bizi ilgilendirir, güzel bir kadın bizi hayran eder. Kadın vekarı, meçhul oluşunda, şerefli kocasının meziyetinde, hayattan alacağı zevk de ailesinin saadetindedir. Kadının başlıca meziyetleri dört ”S” ile ifade edilebilir; samimiyet, sadelik, sevgi ve sadakattir. Kadın gölgeye benzer, sen kovala o kaçar, sen kaç o kovalar. Kadın üretkendir. Yetiştirdiği evlatları ile arkaya eser bırakır. Yuvayı dişi kuş yapar. Her güzellik kadından beklenir. O bir annedir. Yüksek makamlarda görev alan kişiler annenin omuzlarına basarak o mevkilere gelmişlerdir. Her kadın ağlayıncaya kadar haksızdır; ağlar ağlamaz hak kazanır. Hiçbir ev kadınsız kalmasın, evlatlar bakımsız kalmasın. Kadınlarımıza en güzel madalyayı tarih sayfaları vermiştir. Meziyetli kadınlarımızın da mecliste yeteri kadar yer almalarını çok isterdim. Kadın daha ileriyi görendir. Hiçbir şeyden korkmadan kararlarını doğru verir