ABAYLAR
Aksaray
21 Şubat, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  28.96
 • EURO
  31.23
 • ALTIN
  1867.4
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43404.734$

Kapsamlı Fuar

25 Nisan 2018, Çarşamba 09:17

Kitap fuarına girerken kendimi mutlu hissettim.Sanki büyük bir fuarda gibisiniz. Bu kadar yayın evini ve yazarı bir araya getirmek kolay olmasa gerek.

Televizyonlarda görüp gıpta ile baktığımız, Türkiye'nin birçok değerli yazarı ile karşılıklı olarak fikir alış verişinde bulunabilirsiniz. Onlara fikirlerimizi söyleyip,fikirlerini alabilirsiniz.

Kitap, insanları başka dünyalara götüren, hayata başka başka pencerelerden bakmayı öğreten ve insan beynini çalıştıran bir dost, iyi bir arkadaş. Lütfen kitapsız olmayalım.

Bugünün internet dünyası insanları kitaptan uzaklaştırdı diye düşünüyorduk. Ama yanılmışız. Aksaray 2.Kitap Fuarına gelen kalabalığı görünce fikrimiz değişti.Aksaray'da da kitabın okunduğunu görüp memnun olduk.

Fuar içinde hizmet veren, Aksaray Belediyesi Çocuk Festivali de görülmeye değer. Oyun parkında çocuklar doyasıya eğleniyorlar.Belediye ve Emniyet Müdürlüğü Fuar Alanına Kurdukları Parkurlarda, çocukları hem eğlendiriyor hemde anlayacakları trafik bilgilerini veriyor. Çok güzel bir uygulama. Belediye ve Emniyete teşekkür ediyoruz.

Belediyenin AKMEK öğreticileri yaptıkları eserleri sergiliyorlar. Çok güzel eserler meydana gelmiş. Ellerine sağlık. Usta öğreticiler çocuklara yağlı boya ve diğer dallarda uygulamalı eğitimler veriyorlar. Çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

İlimizdeki özel kurumlar yaptıklarını Aksaray'ı tanıtmak adına güzel Standlar açmışlar. Görülmeye değer güzellikler sunuyorlar. Bugünlerde görsel medyada sık rastladığımız bir reklam var. ''Anlatılmaz Yaşanır. İşte Görüyorsunuz''

Aksaray 2.Kitap Fuarını ilimize kazandıran Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.