ABAYLAR
Aksaray
21 Şubat, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  28.96
 • EURO
  31.23
 • ALTIN
  1867.4
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43404.734$

psikoloji ve aile içi iletişim

18 Şubat 2021, Perşembe 12:39

Tüm dünyayı saran Kovid 19 salgını evde olduğumuz dönemlerde ‘’İnsanlarımız için, halkımız için,Aksaray’ımız için ne yapabilirim?Sosyal sorumluluk bilinci ile hangi çalışma ve projeleri yapabilirim?’’ diye çok düşündüm. Herkesin içine kapandığı bu dönemde elimden geldiği, dilimin döndüğü ve zamanımın yettiği kadarıyla bana ulaşanlara destek olmaya çalıştım. Ara sıra video konferanslar düzenleyerek yada davet edildiğimiz programlara katılarak öğrencilere, ailelere ve halkımıza destek olmaya gayret ettim. Güzel geri bildirimler aldım, bu da beni daha fazla çalışmalar yapmaya sevk etti.

Şimdi ise,‘’Bu iyi niyetle attığım destek ve iyiliği yayma halkasını nasıl geliştirebilirim, daha fazla kıymetli insana nasıl yardımcı olabilirim? ‘’Diyerek bulunduğum şehri düşündüm; huzur, sükûn, güven; nam-ı diğer şehr-i süleha; yani salihler şehri, iyiler şehri.Hoşgörü, fedakârlık ve cömertliktir Aksaray ve Aksaray insanının temel özelliği. Somuncu Baba diyarı, Kılıç Arslanlar Yurdu… O zaman bize düşen de; bu şehre yakışır şekilde buradan insanımıza, ülkemize, uzak diyarlara iyilik ışığını,  yardımlaşma erdemini, destek olma arzusunu yaymak, bu zor günde paylaşımlarımız ile daha geniş halkalara iyiliği yaymaya adım atmak ve sizlere buradan ve sosyal medya aracılığı ile ulaşmak olmalıydı.

İşte bu duygu ve düşünceler ile; öğrencilerimize, gençlerimize, ailelerimize, halkımıza, insanlarımıza;psikoloji,iletişim, aile içi iletişim, stres, hedef belirleme, motivasyon, zorluklarla başa çıkma, zaman yönetimi gibi konularda ve sizden gelen talepler doğrultusunda bir çok alandayazılarımı burada paylaşacağım.

Hep birlikte güzellikler düşünmek ve bunları gerçekleştirmek dileği ile, daha iyi ve daha güzel günlere...

Her hafta @psk.dan.mervesudemenofficialInstagram hesabımdan psikoloji ve iletişim ile ilgili paylaşımlar yapıyorum. 

Sorularınızı bekliyorum, iletişim için pdr.merve.90@gmail adresine yazabilirsiniz.