ABAYLAR
Aksaray
22 Şubat, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  28.96
 • EURO
  31.23
 • ALTIN
  1867.4
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43404.734$

SEVGİ RÜZGARI

14 Şubat 2020, Cuma 09:02

Sevginin her çeşidine saygım sonsuzdur. Sevgi yağmuruna yakalanmak güzel şey, sevgi insanları kirletmez. Aşk insanı kor ateşine çevirir. Mutluluk bir karardır. Mutsuz olmayı kimseler istemez. Sevgi her derdin dermanıdır. Ölümcül hastalıklar sevgisizlikten başlar. Sevgi ölüme bile dur diyebilir.

Başı dumanlı göğsü çimenli dağlardan sevgi isteriz. Halimizden anlayan olursa batan güneşle gökteki yıldızların halimizden anlamaları için yalvarırız. Acının ilacı sevgi ve dostluktur. Aşkta sabır, denizdeki tuz gibi şarttır. İnsan aşkta her istediğine ulaşamamalıdır. Biraz buruk olsada özlemin tadı ayrıdır. İnsan var olduğundan beri en yüce his olarak aşkı tanımıştır. Aşk maziye dönüş için zemindir.

Ne olur aşklarının kıymetini bilse insanlar, ne olur birbirlerinin değerini ölçse, ne olur dostluklar ömürlük olsa, ne olur ömürler uzun olsa diyecektim vazgeçtim, mutsuz bir hayattansa normal aşk dolu olanında karar kıldınız. Kendinden sakındığı sevgiyi başkalarına hoyratça sunabiliyorsa, kendimizden sakladığımız saygıyıda başkalarına adayabiliyorsak bu hayatta en çok kendimize borçluyuz.

Aşk ruha demiş ki ; ben severim aşık olurum ama acısını hep sen çekersin, ruhta cevap vermiş sen yeter ki sev demiş. Aşkın en sağlam sigortası mesafedir. Aşk yakına gelince körleşir.Ot yağmuru nasıl severse, ayna ışığı nasıl severse, sarhoş şarabı nasıl severse, şarap kadehi, anne çocuğunu nasıl severse aşklarda o denli birbirlerini o denli severler. En güzel aldanıştır aşka inanmaktır. Aşk gözleri ile değil hayalleri ile görür. Aşkın hayalinde düşünmeye yer yoktur. Sevginin acısını kalp pergeli kırılana kadar aç ve büyüt. Aşkız kalınca kimseyi sevgisiz bırakma. Sevgi beklenti olmadığı için zorunluluk yaratmaz. Sevgiyle yapılan her şey zevk haline gelir. Sevgi verdikçe çoğalır. Sevenide, sevgiyle olanıda zenginleştirir.

Sevgi bilinmeyen çiçeği derleyemez. Gözümdeki çapağı silemeyen renkleri göremez. Sevgi sözcük olarak hissettiğimiz duygumuzdur. Sevgi günlük yaşamın bir parçasıdır. Aşk genç bir kız için tutmuş bedduadır. Gerçek ölüm sevgiden uzaklaşmaktır. Sevgi suyun altında buza döner. Aşk tek taraflı gelirse esas yük olmuş olur. Yaşamanın güzelliği sevgiden geçer. Severeksek seviliriz.

Rabbim bir insan koy kalbine ama seninde sevdiğin olsun. “ Sevmekten geri kalma, yapan ol yıkan olma, sevene diken olma, gülü incitme gönül “ Sevgililer gününüz kutlu olsun.