ABAYLAR
Aksaray
22 Şubat, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  28.96
 • EURO
  31.23
 • ALTIN
  1867.4
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43404.734$

SEVGİSİZLİK

20 Haziran 2022, Pazartesi 09:04

Geçmişi incelemek bize sorunlarımızın çoğunu açıklığa kavuşturmamızda yardımcı olur. Geçmişimizi her zaman yanımızda götürürüz. Bu tıpkı ağır bir ceset taşımaya benzer. Hayata teslim olunca, her şey sihirli değnek değmişçesine değişir. Hayatı yaşamak hakikati yaşamaktır. Bizim gerçek kimliğimiz bedenimizde değil ruhumuzda yatar. Bedenin gözü sadece şekil görür, zihnimiz ışıkla dolduğu zaman karanlığa yer kalmaz. Karanlık sadece ışığın yokluğu, korkumuzda sevginin yokluğudur. Korkumuz bizim paylaştığımız sevgisizliktir. Sevgi maddi değil o bir  enerjidir. Para onu satın alamaz, seevg2iden uzaklaşırsak ızdırap başlar. Sevgi suçu ve korkuyu defeder. Işığın karalığı defettiği gibi, zihnimizdeki sevgi güzellikler üretir. Cennetin anlamı budur. Sevgi bizim mayamız olan harika bir şeydir. Kim gerçeğe inanırsa cennette yaşar. Cennet veya cehenneme gitmemiz için ölmeye gerek yok. Cehennem gibi cennette çevremizdedir.

Dünyayı hareketlendiren güce dönmek imanımızdandır. İmanımızın çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur. İmansızlık inanç yokluğu değildir. Kişisel gücümüz hayatımızı ciddiye almamızdan yayılır. Yüreğimizin temizliği engelleri aşma olanakları yaratır. Büyük insan demek hiçbir zaman düşmeyen demek değildir. Büyük insan demek düştüğü zaman tekrar kalkmak için ne yapması gerekiyorsa onu yapan insan demektir. Zihnimiz sürekli tohumların ekildiği verimli toprak gibidir. Önemli olan oraya ne tür tohum ekilip biçildiğidir. Yapa bileceğimizin en iyisini yapmalıyız. Her şey canlıdır ve her şey değişim halindedir. Hep kendimizin  haklı başkasının haksız olmasını isteriz olduğumuz gibi olmaktan hoşlanmayız.

Kim olduğumuzu ancak söz ile ifade ederiz. Söz güçtür kendimizi ifade etme ile iletişim kurma gücüdür. Fiziksel, ruhsal, duygusal ve zihinsel boyutları ile insan bir bütündür. İç dünyamızın dengeye gelmesi dış dünyamızı da dengeye oturtur. Bu nedenle sevgi tüm yaralarımızı şifalandırır. Sevgisizce davrandığımızda kim olduğumuzu unuturuz.

Ömrümüzü güzel geçirmek için tüm okurlarıma dua ediyorum.

Sevgilerimle.