ABAYLAR
Aksaray
22 Şubat, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  28.96
 • EURO
  31.23
 • ALTIN
  1867.4
 • BIST
  7913.76
 • BTC
  43404.734$

STRES

16 Ocak 2020, Perşembe 09:13

Stres korku ve endişe  sonu ortaya çıkar. Kendisini tehlikeli hisseden biri her zaman stresle savaşmak zorundadır. Hayatımıza giren stres nedenleri dikkate alınarak önlem almalıyız. Stresle baş etmeyi öğrenerek huzurlu bir yaşam sürdürebiliriz. İyileşmeyecek hastalık yok, iyleşilmeyecek hasta var. Ruhumuz hiç bir zaman hasta olmaz hastalanan fiziksel bedenimizdir. Hayatımıza giren hiç bir hadise tesadüf değildir.

Çocuklarımızı yetenekle bir seyircidir. Biz ne yaparsak onu doğru kabul ederler. Sağlıklı yaşamanız için düşünce kalıplarımızdan kurtulmalıyız. Dünya yüzeyinde bir bütünlük içinde olduğumuz gibi ruhsal alandada bütünlük içerisindeyiz. Yaşarken çalışmak üretmek zorundayız ama başarı baskısıyla değil, değer yaratmak dünyaya hizmet etmek için.

Bir şeyi hissetmedenyaptığımızda zaman zaman ağrılarını çekeriz. Bu nedenle hayır demeyi bilmeliyiz. Stresin bir numaralı nedeni hayır demeyi bilmektir. İlahi güce saygı duymalıyız, güvenip teslim olmalıyız. Yaşamdaki amacımız sevinçli olmak, sevmek ve sevgi ile bütünleşmektir. Strese gülmek kadar güzel bir şey yoktur.

Stres günümüzde her saatinde kapımızı çalabilir. Çünkü sevgiyi, sevmeyi, paylaşmayı unutmuyoruz. Bencil ve öfkeli insanlar haline geldik. Kendimiz olmaktan uzaklaştık. Korkularımızın yüzüne sığınacak bir liman arıyoruz. Kalbimizden uzaklaştığımız için yaratıcı olamıyoruz. Bilinç altı nedeniyle karşıhıza çıkan duygusal çatışmalara dikkat etmeliyiz. Biz zorluklarla karşı karşıya kalınca stresin baş göstereceğine inanmalıyız. Kendimiz olup gerçekleri bulduğumuz zaman özgürlüğü elde ederiz.

Yapmanız gerekenleri yapamadığımızdan safra kesesi rahatsızlığı eski alışkanlığımızdan, bağımsızlığımızdan vazgeçemediğimizde kalın bağırsağımızdan, kalbimizle ilgili problem yaşıyorsak kendimiz olamadığımızdan, akciğerlerimizden sorun yaşıyorsak üzüntüden, pankras kesesinden sorun yaşıyorsak değersizlik duygusundan, midemizdeki sorunumuz hayır diyemediğimizden, ince bağırsaktaki sorunumuz yalnız kalma korkusundan, böbrekteki sorunumuz utanma ve eziklik duygusundan, damardaki sorunumuz şoke edici haberlerden, troit bezleri sorunumuz ise doğruları ifade edemediğimizden, mükemmel yaşam hırsı migrenimizden etkilediğini doktorumuzdan öğrendim.

Bizi bizden uzaklaştıran arayışlar içinde çırpınır hale geliriz. Dağ başında yaşıyorsak stresi kontrol edemeyiz. Çünkü stres yaşatacak ortam yoktur. Stresle baş etmeyi öğrenerek huzurlu bir yaşam sürdürebilmek için yaşam sınavımızdır. Hastalıkların ana nedeni stres olduğuna göre uzaklaşarak kendinizi güvende hissetmeliyiz. Sağlıklı bir yaşam diliyorum. Sevgilerimle.