ABAYLAR
Aksaray
04 Aralık, 2023, Pazartesi
 • DOLAR
  28.88
 • EURO
  31.47
 • ALTIN
  1939.0
 • BIST
  8026.27
 • BTC
  41221.69$

TANRIYI SEVMEK

27 Haziran 2022, Pazartesi 09:26

Hayat asla bitmeyen bir kitap gibidir. Kitabın bölümleri biter ama, kitap asla. Dünyayı sevmeyi seçtiğimizde dünya bizi sever. Tanrıya dayanırsak sevgiye dayanmış oluruz. Tanrı içimizdeki sevgidir. Zihnimizin Tanrı ile bir olduğunu seçtiğimiz zaman hayat huzurludur. Korkularımızın yazarı Tanrı değil biziz. Tanrı zihnimizi kendi ışığı ile aydınlatır. Zihnimiz tanrının ışığıdır. Tanrı bizden ayrı değildir. Bizi cezalandırmak değil şifalandırmak ister. İntikam bana aittir der. Kendimizin suçu olduğunu düşündüğümüz şey kendimizin korkularıdır. Tüm olumsuzlukların kökeninde korku vardır. Bir insan öfkeliyse kaba davranıyorsa o kişi korkuyordur. Bizleri bütünleyecek tek sevgi tanrı sevgisidir. Tanrıyı sevmek her şeyi sevmektir. Hastalıklar Tanrıdan ayrılığın işaretidir. Şifada geri dönüşümün işaretidir.

Cennet şimdidir başka cennet yok. Mutluluğumuzda bizim Tanrı iradesini kabul ettiğimizin bir işaretidir. Eğitilmemiş bir zihin hiçbir şeyi başaramaz. Dünyanın sonu cennete dönüşmesidir. Bizleri cennetin kapısına ulaştıran yolun zor olduğunu düşünmeliyiz. Biz uyanmadan önce ruhumuz acı rüyalarımızı mutlu rüyalara dönüştürür. Gözyaşlarımız içimizi yumuşatır, acı duyguların hançeri kalbimize saplandığı zaman zaten oraya ait olmayan duvarlar yıkılmaya başlar. Dostlarımız bize seni Allah’a havale ettim yerine seni Allah’a emanet ettim dua ederlerse ne mutlu bizlere. Düşüncelerimiz Tanrı ile birleşmenin bir ifadesidir. Tanrı daima anda yaşar cennet her yerdedir. Yaşarken cennete ulaşabiliriz. Mutsuzluk arkadaş arar, acı çeken kişi yalnız başına olmak istemez.

Ömrümüz zamandan ibarettir. Bu zaman bir gün sona erecektir. Doğum ölümün habercisidir. Allah hükmeder dilediğini yapar. Zaman, sözcükler fırsatlar hiçbir zaman geri dönmez. Barış, umut ve dürüstlük kaybedilmemesi gereken üç şeydir. Çok çalışma samimiyet ve başarı insanı daima geliştirir. Cesaretsizlik, gurur, öfke insanı mahfeden yaşamlardandır.

İnsanları banka hesaplarının büyüklüğü  ile değil, kalplerini büyüklüğü ile sevdim. Bombaya yapılan yatırımı sevgiye yatırsaydık dünya çok daha güzel olurdu. Tanrıda kullarından hoşnut kalırdı.

“Hayat sele kapılmış ince bir dal gibidir. Kimine zehir zakkum, kimine bal gibidir. Yer yer sular bürümüş bir ömür denizinde damla damla su alıp batan sandal gibidir”.Sevgilerimle