banner26

Bu haber kez okundu.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ESKİL İCRA DAİRESİ
2015/175 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aksaray ili, Eskil ilçesi, Merkez Mah. Seti Mevii, 858 ada 10 parsel 43.501,88 m2 yüzölçümlü Tarla. Satışa konu taşınmaz Bilirkişi raporuna göre" Aksaray ili, Eskil ilçesi, Merkez mah, Setik mevkiinde bulunan 858 ada 10 nolu parsel 43.501,88 m2 olup Tapu Sicil Müdürlüğünün tapu kaydında cinsi tarla olarak belirtilmiştir. Tarla konum itibariyle Eskil- Sultanhanı karayoluna cepheli, Setik koyu yerleşim yerine 900 m Böget köyü yerleşim yerine 2 km mesafededir. Taşınmazın toprak yapısı kumlu- tınlı, killi, toroğrafik yapısı düz, sulanabilir 2. tarım arazisidir. Tespit tarihinde tarlada herhangi bir ürün ekili olmadığı ve anız olduğu görülmüştür. Taşınmazın üzerinde herhangi bir muhdesat yoktur." denilmektedir. Taşınmazın 2024190/4350188 hissesi satışa konudur.
Yüz ölçümü : 43.501,88 m2 İmar Durumu : Yok Kıymeti : 161.935,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz şerhleri vardır. Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/07/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/08/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ESKİL BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU ESKİL/ AKSARAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Aksaray ili, Eskil ilçesi, Merkez Mah. İkizce Mevkii, 857 ada 8 parsel Tarla. Satışa konu taşınmaz Bilirkişi raporuna göre" Aksaray ili, Eskil ilçesi, Merkez Mah. İkizce Mevkiinde bulunan 857 ada 8 parsel alanı 76.400,05 m2 olan taşınmaz tapuda tarla vasfındadır; taşınmazın üzeri (keşif tarihinde) sürülmüş boş durumunda ve üzerinde herhangi bir muhtesat yoktur. Taşınmazın toprak yapısı kumlu-tınlı, toroğrafik düz yer altından sulunabilen tarım arazisidir." denilmektedir. Taşınmazın 791072/7640025 hissesi satışa konudur.
Yüz ölçümü : 76.400,25 m2 İmar Durumu : Yok Kıymeti : 41.555,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz şerhleri vardır. Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/07/2021 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 25/08/2021 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : ESKİL BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU ESKİL/ AKSARAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/175 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.